referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Marína
Streda, 8. decembra 2021
Odpískané pyrotechnike vo futbale na Slovensku
Dátum pridania: 25.06.2008 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: zuzyi
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 373
Referát vhodný pre: Základná škola Počet A4: 1
Priemerná známka: 3.01 Rýchle čítanie: 1m 40s
Pomalé čítanie: 2m 30s
 
V slovenskom futbale šarapatia dnes dva zásadné problémy, a to korupcia a zákaz pyrotechniky.
Je ľahké niečo zakázať, ale ťažké to dodržiavať. Poväčšine to má svoj význam, prečo zákaz platí. Futbal bez pyrotechniky??? To je ako deň bez niečoho dôležitého napríklad vzduchu.

Proste jednou frázou ,, nemá to bez toho tie správne grády ! A ako aktívny futbalový fanúšik to dokážem potvrdiť. Osobne si myslím, že tieto opatrenia nebolo potrebné prijať. Zaviesť ich až do takýchto extrémov zrušenia akejkoľvek pyrotechniky, či už delobuchov, svetlíc, rakiet alebo bengálskych ohňov. Je pravda, že na štadión tieto nebezpečné prostriedky nepatria, ale zase ešte som nepočula o dákom vážnom úraze ohľadom tejto veci. Futbalový priaznivci majú právo protestovať proti týmto opatreniam, ktoré prijala UEFA i SFZ. Čo je zlé na tom, že futbalový fanúšik spestrí futbalové stretnutie bez ujmy na zdraví? Podľa mňa nič. Dnes ma však zaráža povrchnosť, drzosť maloletých na štadióne. Vulgarizmami sa nikam nedostanú, akurát si o nich každý vytvorí „nádhernú mienku ´´! Futbal je jedna z našich národných hier. Ja futbal vnímam ako jednu skvelú hru, v ktorej sa dá spoznať mnoho športových kvalít hráčov. Neviem ako to síce vnímajú futbalisti, pretože tí sa v tej chvíli momentálne sústredia na futbal. Ale je pre nich povzbudzujúce, keď vidia akí sú fanúšikovia nadšení z ich vydarenej kolektívnej hry. A tá hra je pre nás !!!!! Každý z nás je stvorený na to, čo robí. Talent sa prejavuje v tom obore, v ktorom človek zarába na živobytie. Ruku na srdce, mnohí fanúšikovia dnes chodia na futbal nielen kvôli výkonom, ale najmä pre vychutnanie si pravej športovej atmosféry, ktorú sami tvoria.

Dospela som k záveru, že SFZ udelil rozhodnutie, ktoré udelil a nám fanúšikom CORGOŇ LIGY neostáva nič iné len dodržiavať tieto pravidlá, pretože iste to má svoje dôvody.
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.