referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Dušan
Štvrtok, 26. mája 2022
Sen či realita?
Dátum pridania: 22.06.2007 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: tinka007
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 347
Referát vhodný pre: Základná škola Počet A4: 0.9
Priemerná známka: 2.98 Rýchle čítanie: 1m 30s
Pomalé čítanie: 2m 15s
 
Toto motto som čítala na jednom oznamku: Realita môže zničiť sen, prečo by teda sen nemohol zmeniť realitu?! Viem, že málo ľudí sa zamýšľa nad takýmito vecami ale mňa oslovilo. Môže realita zničiť sen? Môže sen zmeniť realitu? Musím povedať, že je to veľmi pekné motto. Ale úplne s nm nesúhlasím.

Podľa mňa realita sen zničiť nemôže. či veríte alebo nie práve sny sú tou realitou. Pretože aj táto realita bola niekedy len snom. V dávnzch časoch ľudia snívali, že budú lietať a dnes je to bežné. Práve naše sny vytvárajú realitu. Pretože to o čom najviac snívame sa realitou stať môžu. Sny, ktoré sú častokrát šialené ako napr. chodenie po Mesiaci sa predsa len stali skutočnosťou. Sny sa premenili na realitu.

A realita? Tá sa dá stále meniť. Jej medze sa dajú posúvať stále ďalej. Veď aj v dnešnej dobe ľudia snívajú takmer o nepredstaviteľných veciach, ktoré sa možno zakrátko stanú realitou. Presne tak ako v minulosti. Stačí snívať a veriť. Veriť, že aj naše najtajnejšie túžby ukryté v snoch sa predsa len splnia. Veď všetko je možné, len treba veriť. A chcieť. Pretože, ak by ľudia snívali o nepredstaviteľných veciach a naozaj ich nechceli, realita by nemala takú podobu ako dnes. I keď občas to nevíde, netreba to vzdať. Treba snívať Ďalej.Pretože sny sú niečo, čo vám nikto nemôže vziať. V snoch precestujete celý svet, navštívite Mesiac, stretnete sa s mŕtvymi príbuznými. V snoch je možné všetko.

Pre tieto myšlienky ma toto motto tak oslovilo. Pre pocity, ktoré som prrežívala pri jeho opakovanom čítaní. A preto vám radím, neprestaňte snívať. Pokiaľ viete snívať, život bude krajší a realita lepšia.
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.