referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Ľubomíra
Utorok, 9. augusta 2022
Čo čakám od života ?
Dátum pridania: 16.11.2007 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: adamo5
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 318
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 0.8
Priemerná známka: 2.95 Rýchle čítanie: 1m 20s
Pomalé čítanie: 2m 0s
 
Čo čakám od života ? Veľa, málo ? 

Som mladý človek ktorý práve začína svoj život a neviem, čo mu v budúcnosti dám. Možno veľmi veľa, možno vôbec nič. Možno zachránim mnoho ľudských životov, možno vynájdem liek na nejakú zatiaľ nevyliečiteľnú chorobu, možno chudobným rozdám svoj obrovský majetok, možno skončím vo väzení, možno nečakane zomriem...

Takýchto „možno“ by som mohol vymenovať veľa. Ale pravdepodobne, sa však nesplní ani jedno z nich. Moja túžba je celkom jasná. Chcem dať životu to, čomu ľudia hovoria zmysel života. Chcem žiť v pokoji a miery, a trochu tak po svojom.

Chcem darovať životu nový štýl, niečo čo dokážem iba ja, niečo jedinečne, to z čoho budem mať radosť ja a všetci ostatný. Chcem šíriť dobro, pretože bez neho sa nedá prežiť plnohodnotný život. Aj ja chcem byt niekomu vzorom, tak ako napríklad Mária Terézia. Aj ja chcem šíriť radosť, pretože pravá radosť tomuto svetu chýba. Tak ako chcem viac utešovať, ako byť utešovaný, viac chápať, ako byť chápaný, viac milovať, ako byť milovaný. To najdôležitejšie je však ale v každom srdci každého človeka.

„Pretože len keď dávame, nadobúdame,
len keď odpúšťame, dostáva sa nám odpustenia,
len keď pomáhame , pomáhame tým aj sebe .

A tu niekde sa skrýva odpoveď. Čo čakám od života? Čakám teda od života presne to, čo mu chcem dať. No zároveň predpokladám, že to od neho aj tak nikdy nedostanem. Ale táto skutočnosť ma mrzieť vôbec nebude. Ja to totiž skúšať budem to čo budem chcieť dosiahnuť !
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.