Tento článok bol vytlačený zo stránky https://referaty.centrum.sk

 

Sme tu sami?

Už odpradávna ľuďí zaujímala táto otázka. Či sme vo vesmíre sami. Zem je len veľmi malá časť celého vesmíru. Najnovšie vymoženosti vedy a techniky dokázali, že voda sa nachádza aj niekde inde ako na Zemi. Keďže sa predpokladá, že voda je nutnosťou pre vznik života podobného tomu pozemskému, hľadajú vedci jej stopy na všetkých planétach. Predpokladá sa, že by mohla existovať na mnohých planétach, jej pozorovanie na diaľku je značne náročné.

Stopy pary experti spozorovali pomocou výkonného infračerveného Spitzerovho vesmírneho teleskopu, ktorý patrí NASA. Prvou planétou s vodnými parami by mala byť plynná planéta zaradená do skupiny označovanej ako „horúce Jupitery". Teleso má označenie HD 189733b a od Zeme je vzdialené 60 svetelných rokov. Úspech objavu spočíva v tom, že aj napriek tomu, že táto planéta nie je obývateľná, potvrdzuje to domnienku odborníkov, že voda je vo vesmíre bežnejšia, než by sa mohlo zdať.

Okrem toho Sonda ESA, Mars Express, objavila veľké rezervoáre vody pod povrchom Marsu, pomocou jej radarového experimentu MARSIS. Takéto zmrznuté podzemné jazerá by sa mohli dočasne roztápať a tiecť po povrchu podľa zmien teplôt, spôsobených zmenami v osvetlení Slnkom alebo miestnymi zmenami v podzemnom tlaku.

Ale prejdime k niečomu inému. V auguste roku 1980, sa z nevysvetliteľných dôvodov našlo na wiltshireských poliach niekoľko miest, na ktorých bolo obilie symetricky zošliapané. Podobné "kruhy v obilí", ako sa im začalo hovoriť, sa od tej doby objavovali vždy pred žatvou. Vo vytvorených piktogramoch bola nameraná zvýšená radiácia a značné elektromagnetické výchylky. Analýzy popredných odborníkov na kruhy jednoznačne potvrdzujú, že nemôžu byť dielom ľudských rúk. Magnetické pole merané v ich vnútri je o 300 precent vyššie v porovnaní s oblasťou mimo kruhov. Oblasť týchto piktogramov charakterizuje aj zvýšená rádioaktivita. Ďôležitý poznatok je aj to, že "pravé" kruhy, na rozdiel od amatérskych napodobenín, majú tú zvláštnosť, že obilie nie je polámané ale pekne ohnuté a v tomto smere aj dozreje. Mikroskopická analýza rastlín, pochádzajúcich z kruhov, ukazuje zmeny v ich molekulárnej a kryštalickej štruktúre. Vo vnútri rastlín sa nachádzajú priehlbiny, spôsobené úplným odstránením šťavy. Myšlienka, že sa s nami týmto spôsobom spojili neviditeľné inteligencie, je príťažlivá. Zostáva však smutnou skutočnosťou, že pokiaľ tomu tak skutočne je, ich odkazom nerozumieme.

Mesto Roswell je najznámejšie vďaka tomu, že jeho meno bolo poznačené v roku 1947 tým, čo dnes nazývame Roswell UFO incident, aj keď skutočné miesto zrážky bolo 95 míľ od Roswell, bližšie k mestu Corona. Mnoho UFO výskumníkov verí, že neznáma loď havarovala pri Roswelli a že armáda Spojených štátov sa pokúšala zatajiť pozostatky lode. Armáda tvrdí, že to, čo havarovalo, bol balón prísne tajného výskumu. Incident sa stal objektom intenzívnych špekulácií a výskumu počas niekoľkých desaťročí, a vyvinul sa do široko uznávaného a populárneho fenoménu. Dnes je Roswell synonymom na UFO a zaraďuje sa medzi najslávnejšie údajné UFO príbehy. Existujú rôzne veľmi odlišné názory a vedú sa vážne debaty o tom čo sa vlastne vtedy stalo.

Na začiatku júla 1947 Roswell Army Air Field (RAAF) vydal tlačovú správu o tom, že pracovníci z polí 509th Bomb Group objavili havarovaný “lietajúci disk” na hranici blízko Roswell. Priťahoval silný záujem médií. Neskôr, v ten istý deň, generál Eighth Air Force to vysvetlil faktom, že v skutočnosti bola zachránená balónová sonda a nie “lietajúci disk”. Následne bola zvolaná tlačová konferencia na ktorej padlo rozhodnutie, aby boli rozbité trosky, na ktoré sedel popis balónovej sondy. Na prípad sa rýchlo zabudlo. Bol ignorovaný asi 30 rokov, dokonca aj u UFO výskumníkov. Potom, v roku 1978 Stanton T. Friedman robil interview s Marcelom. Jesse Marcel bol človek, ktorý sa podieľal na pôvodnom skúmaní trosiek v roku 1947. Vyjadril svoje presvedčenie, že armáda zatajila objavenie vesmírnej lode. Príbeh koloval v okruhu záujmu ľudí o UFO a taktiež sa v tom čase objavil vo viacerých dokumentárnych filmoch. Vo februári roku 1980, The National Enquirer urobil svoje vlastné interview s Marcelom a upútal pozornosť národa aj celého sveta na udalosť v Roswell.

Koniec vytlačenej stránky z https://referaty.centrum.sk