Tento článok bol vytlačený zo stránky https://referaty.centrum.sk

 

Prečo mám rád slovenčinu, prečo mám rad Slovensko

Otázka prečo mám rada slovenčinu a Slovensko je jednoduchá. Jej ľubezný zvuk, ktorý má v každom kraji iný, ale predsa podobný, je nádherný.

Slovensko milujem taktiež. Je prekrásne. Pri každej obci, malej dedinke či pri každom meste je rovnako pekné. Všade na vôkol sa rozprestierajú pohoria, lúky, polia, rieky, ktoré stekajú po pramienkach po sivých skalách, potôčiky a mnoho iných čarokrásnych vecí a krás prírody. Narodila som sa tu a zbožnujem ho!

Žijem tu už 14 rokov a nikdy som nepomyslela na to, že by som chcela zo Slovenska odísť a bývať niekde v cudzine. Bolo by to pre mňa veľmi ťažké a už žiadnu krajiinu nemôžem ľúbiť tak ako Slovensko! Ani len dohovoriť by som sa nevedela. Najlepšie mi ide slovenčina a s nemeckým či anglickým jazykom by som sa tak pekne a rozumne neporozprávala. Slovenčina je ťažký jazyk, no napriek tomu som odhodlaná skúmať jej ďalšie tajomstvá a krásy. Už keď som bola malá a mamka mi rozprávala rozprávky na dobrú noc, už vtedy som si ju zamilovala. Počúvala som ako mamka rozprávala zvonivou slovenčinou. Som rada že žijem na Slovensku a môžem sa kochať jeho krásou a popri tom sa môžem s každým porozprávať po slovensky. Jednoducho Slovensko a slovenčinu milujem

Koniec vytlačenej stránky z https://referaty.centrum.sk