referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Zina
Sobota, 21. mája 2022
Keby som mal už len posledný deň života
Dátum pridania: 30.01.2008 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: trabo99
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 362
Referát vhodný pre: Gymnázium Počet A4: 0.8
Priemerná známka: 3.00 Rýchle čítanie: 1m 20s
Pomalé čítanie: 2m 0s
 
Jeden deň. Každý z nás sa na jeden deň pozerá z iného uhla pohľadu. Jedni ho berú ako sto percent využitých a nabitých 24 hodín, pre iných je to len nepatrný zlomok života a sú aj takí, ktorí sa nás tým vôbec nepozastavujú.

Skúsme si priblížiť, čo všetko sa dá prežiť, alebo čo všetko sa môže udiať počas 24 hodín. Deň môžeme využiť na prácu, na štúdium, na presun do iného štátu, ale taktiež ho môžme využiť na relax, pozeranie televízora, chatovanie alebo na vykonávanie iných menej dôležitých funkcii.

Nie je nič zlé na relaxe, ale po určitom čase sa môže stať, že naše dni budú naplnené len a len relaxom a oddychovaním. Je to efektívne využitý čas? Je to najlepšie využitých 24 hodín?

Myslíš, že ak by ti dnes povedali, že tento deň je tvoj posledný, využil by si ho na spánok, alebo na len také nič nerobenie? Kto z nás môže povedať, že každý jeden deň je využitý na 100%. Len malo ľudí využíva každú jednu sekundu svojho života. Mnoho z nás má za sebou viac tých odfláknutých dní. Otázka znie prečo? Prečo naše dni vyzerajú tak, ako vyzerajú? Prečo žijeme v stereotype? Sme všetci spokojní s tým, ako využívame svojich 24 hodín?

Nikto z nás nevie, koľko tu ešte bude. Nikto z nás ani netuší, koľko 24 hodín mu bude ešte predložených.

Ja neviem, ako by si využil svojich posledných 24 hodín. No viem, ako by si ich nevyužil. Určíte by si nesedel za počítačom alebo pred televízorom. Tak prečo už teraz nezačneš fungovať na 100%? Všímaj si svet a ľudí okolo seba! A ži! Rob všetko tak, akoby to bol tvoj posledný deň v živote. Len vtedy to bude na 100%.
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.