referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Iveta
Piatok, 27. mája 2022
Chcem byť úspešným človekom?
Dátum pridania: 13.02.2008 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: vevuliatko
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 516
Referát vhodný pre: Gymnázium Počet A4: 1.3
Priemerná známka: 2.98 Rýchle čítanie: 2m 10s
Pomalé čítanie: 3m 15s
 
Samozrejme. Kto by nechcel?! Avšak tu sa vynára ďalšie more otázok. Čo je to vlastne úspech? A aká k nemu vedie cesta?

Pre každého je úspechom niečo iné a cesta k nemu je plná snahy a odriekania. Zaručený recept na úspech neexistuje. Avšak môžeme sa k nemu priblížiť ak prejavíme uznanie iným a budeme si iných ľudí vážiť.

Človek, ktorý si necení sám seba si necení ani druhých. Ak si budeme robiť to čo chceme, nikdy úspech nedosiahneme. Skôr sa mu vzdialime. Toto by sme si mali zapamätať.

Úspechom pre množstvo ľudí je len dobre platená práca a kariéra.

Nemám rada otázku: „Čím chceš byť?“ alebo „Čo sa chystáš robiť po skončení školy??“. Môj názor sa takmer zo dňa na deň mení. Som mladá a svoj život práve začínam žiť. Práve si začínam uvedomovať čo to vlastne život je. Ešte poriadne neviem, čo od neho vlastne chcem a čo bude mojím najväčším úspechom. V tomto veku naozaj neviem jednoznačne odpovedať na otázky tohto typu, hoci sa nad tým čoraz častejšie zamýšľam.
V prvom rade, by som životu čosi mala dať. Nový štýl, niečo jedinečné, niečo čo dokážem len ja. Niečo z čoho budem mať radosť nie len ja, ale aj ľudia okolo mňa.

Chcem šíriť radosť, lebo tá svetu chýba.
Chcem viac utešovať ako byť utešovaný.
Chcem viac chápať ako byť chápaný, chcem viac milovať ako byť milovaný.

Pretože len keď dávame, nadobúdame, len keď odpúšťame, je odpustené aj nám a len keď pomáhame, pomôžeme tým aj sebe.

Čakám od života presne to, čo mu chcem dať. Budem to skúšať a nevzdám sa. Pôjdem si za svojím cieľom a snáď raz dosiahnem to po čom túži každý jeden človek na svete. Úspech. Môj súkromný úspech. Niečo, čo pokladám za dôležité ja a budem na to do smrti hrdá. Nemusí to byť priamo závratná kariéra a nepredstaviteľné bohatstvo.

Ja pokladám za životné úspechy ukončenie školy, prácu, ktorá ma bude baviť, ktorá mi vystačí na bývanie a vytvorenie vhodných podmienok pre založenie rodiny, ale najviac zo všetkého si vážim zdravie. Ľudia by si mali uvedomiť, že je to naozaj to najcennejšie čo máme a jednoducho sa zdravie kúpiť nedá, hoci lekárska veda veľmi pokročila. Načo mi budú milióny na konte, ak budem nevyliečiteľne chorá? Peniaze mi zdravie a úsmev na tvári nevrátia. Keď budem mať šťastnú zdravú rodinu a nejakú optimálnu finančnú rezervu na účte, vtedy si budem môcť povedať, že som dosiahla čo som chcela a že život je krásny, len ho treba vedieť žiť.
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.