referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Milica
Streda, 17. augusta 2022
Vypnime tv, pc, mobily a buďme rodina
Dátum pridania: 25.02.2008 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: ywwka
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 342
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 0.8
Priemerná známka: 2.98 Rýchle čítanie: 1m 20s
Pomalé čítanie: 2m 0s
 
Možno sa zamyslíte a dáte si otázku – nie sme rodina? S pokojom na srdci si poviete ,,áno“. No keby sme sa nad tým hlbšie zamysleli, prišli by sme na to, že nie je rodina ako rodina.

Dnešný svet žije životom rýchlym, uponáhľaným, používame najlepšiu techniku, v domácnostiach veľa práce zastávajú prístroje, cez sviatky už mnohý ľudia ani neposielajú pohľadnice, ale posielajú e-maily. Ale keď sa vás niekto spýta : ako? Odpovieme : dobre. Máme rodinu, mamu, otca, sestru..... a nie sme rodina?

Veď sa každé ráno vidíme, prehodíme pár slov. Po príchode domov má každý ešte nejakú tú povinnosť a večer zasadneme za počítač, alebo tv a pozeráme do nich až kým nejdeme spať. Týždeň prebehne tak rýchlo, že si to ani neuvedomíme. A zas ide celý kolobeh odznova.

Keby sa niekto rozhodol urobiť štatistiku, koľko rodín na svete má tv, mobily a pc, tak by prišiel na to, že je veľmi malé percento ľudí, ktoré by nemalo aspoň jednu z týchto 3 vecí. A tí čo ich naozaj nemajú, tak buď na ne nemajú financie, alebo čas. Napríklad taká Afrika, myslíte, že niekto tam uvažuje nad tým, že ešte nevidel ten a ten film a nenapísal sms kamarátovi? Tam totiž pracujú už deti a sú mladšie ako som trebárs ja.

Podľa môjho názoru by si mala každá rodina na celom svete vyskúšať aspoň na 1 týždeň vypnúť tieto 3 veci a potom by prišli na to, čo znamená slovo ,, rodina“. Pre mňa slovo rodina znamená láska, priateľstvo, porozumenie a nesmierne veľké množstvo stráveného času spolu. Každá rodina by mala prehodnotiť svoje vzťahy v rodine a zamyslieť sa nad touto vetou : vypnime tv, mobily, pc a buďme rodina.
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.