referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Eleonóra
Streda, 21. februára 2024
Úvaha - čas
Dátum pridania: 11.04.2008 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: katharinka
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 298
Referát vhodný pre: Základná škola Počet A4: 0.7
Priemerná známka: 2.97 Rýchle čítanie: 1m 10s
Pomalé čítanie: 1m 45s
 

Čas

„ Z minulosti sa nedá získať oheň, iba popol. “

Väčšinu dňa strávime zaoberaním sa buď tým čo sa stane, alebo tým čo sa stalo. Nikto z nás si pritom neuvedomuje, že naše hodiny tikajú a nám bežia stratené minúty života, ktoré sa nedajú vrátiť späť. 

Vedci ešte nevytvorili stroj času, aby sme sa mohli pozrieť do minulosti. Všetci tí slávny ľudia, o ktorých sa učíme v školách, Napoleon, Ramzes, Kolumbus, Lenin... Ako skončili títo ľudia? Polovičku z nich zavraždili a ten zvyšok - ostal sám. Prečo? Lebo
svoj život mrhali na vojny.

Spravme si výťah z jedného dňa v živote školáka. Ráno vstane, umyje sa, naraňajkuje sa a ide do školy. Zo školy ide domov, učí sa, oddychuje. Potom sa zase umyje, navečeria a  ide spať. Asi takto nejako si rodičia predstavujú deň svojej ratolesti. Dieťa má však úplne odlišný názor na svet a na čas, ono má fantáziu.

Každý z nás si v detstve povedal, že nebude taký ako jeho rodičia. A predsa sa na nich podobáme. Dospelý vo všetkom vidia len prácu a zisk. Mali by sa učiť od tých najmladších. Lenže, keď na to prídu je už neskoro. Je málo ľudí, ktorí si svoj život užívajú naozaj naplno. A skoro nikdy to nie je ich celý život.        

Nikdy sa nesmieme pozerať naspäť – už to nezmeníme a nikdy neuvažujme nad tým čo príde. Čo sa stane, sa stať má. Ak to chceme ovplyvniť tak to ovplyvnime našimi skutkami v prítomnosti.

 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.