Tento článok bol vytlačený zo stránky https://referaty.centrum.sk

 

Úvaha o láske

Hovorí sa, že láska je tým najsilnejším putom. Je všemocná čarodejka, ktorá ovplyvňuje naše správanie a postoj k iným ľudom. Všetci pociťujeme, že dnešná doba je zložitá, ľudia sú vystresovaní a uponáhľaní. Môže sa za takýchto podmienok rozvíjať a udržiavať láska v nás? Ale určite. Veď aj v tých najťažších dobách sa rodili deti, ktoré matky ľúbili a starali sa o ďalšiu generáciu mladého pokolenia. Aj v dnešnej dobe, častokrát v ťažkých časoch, vie partner podržať partnerku, lebo mu tak diktuje zákon lásky.

Na uliciach stretávame mladých ľudí , ktoým z očí žiari plameň lásky. Láska je večná inšpirátorka. Je námetom tých najkrajších umeleckých diel: výtvarných, literárnych, hudobných ...

Ale láska nie je vždy zdrojom šťastia. Láska neopätovaná je veľmi bolestivá a človek ju prežíva veľmi ťažko. Láska sa spája s túžbou vlastniť, potom nastupuje žiarlivosť a partnerská nedôvera. Láska bola príčinou mnohých sporov a vojen. V týchto prípadoch sa nedá povedať, že láska je povznášajúcim citom.

Láska je v mojom živote veľmi dôležitá. Láska mojich rodičov je pre mňa svetlom, ktoré nikdy neprestane žiariť. Okrem lásky k svojim najbližším a priateľom vo mne rezonuje láska k zvieratám, k prírode, k hudbe ... Tieto "lásky" mi umožňujú prežívať vnútorný pokoj, sú nevyčerpateľné.

Naozaj si myslím, že láska je pre nás v živote nevyhnutnosťou. Je tak potrebná pre život ako voda, vzduch, či potrava. Láska je vzťah, ktorý musí dávať, nielen brať. Vtedy je v rovnováhe ako všetko v prírode. Naozaj je schopná preniesť aj tie hory. :)


Koniec vytlačenej stránky z https://referaty.centrum.sk