Tento článok bol vytlačený zo stránky https://referaty.centrum.sk

 

Nikto nie je ostrovom samým pre seba

Ricarda Huchová raz povedala: ,,Často zabúdame, že ľudia, s ktorými musíme žiť, musia tiež žiť s nami." Môžeme to chápať všelijako, ale určite mala pravdu a vedela o čom hovorí. Ľuďmi sme práve preto, že máme city a sme socializovaní. Patríme do určitých sociálnych skupín a medzi ľudí, ktorí majú rovnaké práva na život a rozvoj. Navzájom sa však ovplyvňujeme či už pozitívne alebo negatívne.

Ja osobne sa snažím nebyť egoistická a neobmedzovať alebo zraňovať ľudí v mojom okolí ale nie vždy sa mi to podarí. Už veľa krát som sa zachovala skutočne hnusne a nerozmýšľala som pri tom, koľko bolesti a trápenia spôsobím len tým ako som myslela iba na seba a svoje potreby alebo túžby a nevadilo mi pritom isť aj cez mŕtvoly. Až oveľa neskôr som videla aké škody som tým spôsobila a nešlo to nijako odčiniť.

Niekedy neviem čo je lepšie a čo by som chcela viac, či to aby som sa obetovala pre šťastie druhých, alebo či preto aby som obetovala druhých pre moje vlastné potešenie.

Neviem čo by mi donieslo viacej uspokojenia a myslím, že najradšej by som bola kebyže som šťastná ja a aj všetci moji blízky. Ale to bohužiaľ nefunguje pretože vždy sa nájde niekto komu svojim spôsobom ublížim.

Na druhej strane človek potrebuje spoločnosť a je rád obklopený ľuďmi, ktorí ho v prípade núdze podržia, môže im veriť a spoliehať sa na nich. Je to úžasný pocit vedieť, že vás má niekto rád a záleží mu na vás. Avšak nie všetkým sa dá veriť. Je mi ľúto, že sa nájdu aj takí ľudia čo ostatných zneužívajú a zrádzajú. Ja sama som mala česť takých spoznať a zistiť ako sa človek potom cíti. Som dôverčivá a ľahko manipulovateľná a preto som pripustila aby sa niečo také stalo aj mne a otvorila sa človeku, ktorí si to vôbec nezaslúži.

Preto buďte múdri a poučte sa z chýb druhých, ale na to treba sledovať svoje okolie a uvedomovať si, že všetci sme iba ľudia a ľudia sa často mýlia.

Koniec vytlačenej stránky z https://referaty.centrum.sk