referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Bernard
Piatok, 20. mája 2022
Moje budúce povolanie
Dátum pridania: 30.12.2008 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: jaja2225
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 280
Referát vhodný pre: Gymnázium Počet A4: 0.7
Priemerná známka: 2.90 Rýchle čítanie: 1m 10s
Pomalé čítanie: 1m 45s
 
Moje budúce povolanie

Čím budem v budúcnosti? A čím by som chcela byť? Niekedy si dávam aj takéto otázky, no neviem na ne nájsť odpovede. Ale jedno je isté, že nikdy nebudem robiť najstaršie remeslo...

Keď som mala 6-7 rokov, chcela som byť riaditeľkou banky. No, vtedy som ešte vedela matematiku, a na také vysoké postavenie, ako je toto, treba tú „matiku“ aj ovládať. Bez práce nie sú koláče. A preto si musím dobre premyslieť, čím chcem byť v budúcnosti. Moji rodičia mi hovoria, aby som začala chodiť na nejaký šport. Lenže ja som dosť lenivá, a radšej sedím pred televízorom, než by som sa mala niečomu aktívne venovať. Radšej sa chodím na športy pozerať. Hlavne na futbal, ale väčšinou na tých, čo ho hrajú. Alebo volejbal. Celkom pekný šport, len pre mňa je dosť namáhavý.

Nemám žiadnu vyhradenú sféru, že by som chcela len niečo robiť. Celkom ma bavia počítače. Byť nejaká úspešná programátorka alebo správkyňa počítačovej siete. Nejakú činnosť by som si predsa len mohla vybrať. Aby som vedela, akým smerom sa mám zaoberať na vysokej, a možno už aj na strednej škole. Možno niečo s geografiou. Byť významná geologička, zememeračka alebo geografka. Ale to posledné asi nie, lebo by ma nebavilo byť učiteľkou. A za ten mizerný plat už duplom nie.
Preto si musím dobre rozmyslieť, akú profesiu si vybrať, aby som o pár rokov neľutovala.
 
Podobné referáty
Moje budúce povolanie 2.9466 269 slov
Moje budúce povolanie 2.8786 331 slov
Moje budúce povolanie 2.9178 399 slov
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.