referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Henrieta
Utorok, 28. novembra 2023
Jedlo - moja láska
Dátum pridania: 19.03.2009 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: marina333
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 384
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 0.9
Priemerná známka: 2.96 Rýchle čítanie: 1m 30s
Pomalé čítanie: 2m 15s
 

Jedlo - moja láska
(úvaha)

Určite má každý rád jedlo. Či už je mastné, slané, sladké, zdravé alebo nezdravé.
U väčšiny ludí prevláda skôr túžba zdravo sa stravovať, ale nie vždy sa odhodlajú pre zmenu svojej doteraz chutnej, ale kalorickej a nezdravej stravy. Ja mám jedlo veľlmi rada, ale väčšinou jedávam zdravé jedlo ale z času na čas si objednám pizzu, ktorú mám veľmi rada.

Môj deň sa tak ako u väčšiny nezačína raňajkami, ale rýchlym zobratím z chladničky desiatu, ktorú si robím ešte pred spaním. Raňajky teda u mňa začínajú až v škole po druhej alebo tretej vyučovacej hodine. Väčšinou je to chlieb s maslom a so šunkou alebo salámou. Po vyučovaní prídem domov a buď si niečo narýchlo uvarím - väčšinou cestoviny, alebo si zohrejem obed, ktorý zostal ešte z predošlého dňa. Mám veľmi rada palacinky, knedľu s hovädzím mäsom a kapustou, špenátové prekvapenie, francúzske zemiaky, španielske vtáčiky alebo veľmi husté zeleninové polievky, ktoré vie uvariť iba moja starostlivá a obetavá babka.
Po asi dvoch hodinách si dám menšie jablko alebo banán, podľa chuti. Mám rada vitamínovú bombu, ktorú vymyslela moja babka a naviac je aj zdravá. Večera sa u mňa začína o 21. hodine, keď opäť začínam cítiť hlad. Väčšinou si dám len menšiu porciu z obeda, aby sa mi lepšie spalo a neťažilo ma.

Diéty podľa mňa nie sú dobré pre ľudský organizmus, pretože majú krátky efekt a väčšina ľudí po chudnutí ešte viac priberie ako pred diétou. Telo sa začne ťažko vysporadúvať zo zabehnutým kolobehom príjimania stravy, pretože je zvyknuté prijímať potravu vo väčšom množstve. Ja si myslím, že každý by mal jesť len to čo mu chutí a príliš sa neobmedzovať, pretože na tomto svete sme iba raz a mali by sme si ho užiť plnými dúškami.

 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.