referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Barbora
Pondelok, 4. decembra 2023
Šťastie (úvaha)
Dátum pridania: 24.07.2009 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: KoKoSeqQ
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 313
Referát vhodný pre: Gymnázium Počet A4: 0.8
Priemerná známka: 2.96 Rýchle čítanie: 1m 20s
Pomalé čítanie: 2m 0s
 
Šťastie (úvaha)

Čo je to šťastie?
Nikto nevie. Proste sa to nedá vyjadriť vetami ako nejaká poučka. U každého z nás toto obyčajné slovo predstavuje čosi iné. Povedala by som, že u nás predstavuje práve to na čo si spomenieme alebo myslíme pri vyslovení tohto slova. No iste je to niečo pozitívne a výnimočne. Výnimočné asi preto, že nie každý človek už pocítil prítomnosť šťastia vo svojom živote. Šťastie vie u ľudí vyčariť úsmev na tvári, dobrú náladu, alebo chuť do života.

Ako je ale možné, že niektorí ľudia sú šťastní, zatiaľ čo druhí nie?
Záleží to od toho, čo vo svojom živote považujú za najdôležitejšie. Ak im záleží iba na ich peniazoch, môžu prísť aj o iné dôležité veci, ktoré si dovtedy nevšímali. Predstavte si takého slepca ako vyhrá kopec peňazí.

Bude tento človek šťastný?
Ani náhodou. On túži po jednom aspoň raz zazrieť obyčajné kvety, ľudí. To by bolo preňho dokonalé šťastie. Pre všetkých je to láska. Už len to slovo hreje pri srdci. Človek zaľúbený lieta v oblakoch, nevníma realitu, v mysli ma jediné, tú jednu osobu, ktorú ľúbi. Nie je to tá láska k rodičom, súrodencom, či kamarátom, ale partnerská. Každý okamih prežitý s milovanou osobou je pekný a dokáže rozžiariť i ten najsmutnejší pohľad.

Po tomto filozofovaní som dospela k záveru, že šťastie si predstavujem ako neviditeľného motýlika. Lieta vôkol nás a keď sa unaví alebo sa mu náhodou zapáčime tak si na chvíľočku prisadne do nášho života alebo len povie „uhni“ a ide ďalej.
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.