referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Marek
Štvrtok, 25. apríla 2024
Sebakritika
Dátum pridania: 11.12.2008 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: sjuuz666
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 1 262
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 2.9
Priemerná známka: 2.97 Rýchle čítanie: 4m 50s
Pomalé čítanie: 7m 15s
 

Každý z nás má veľa dobrých vlastností, no ani napriek tomu nie je nikto z nás dokonalý. A tak je to aj v mojom prípade. Je veľa vecí, ktoré by som chcela na sebe zmeniť. No moji rodičia ma urobili takú, aká som a preto sa s tým musím zmieriť.

Takže aká vlastne som? V prvom rade som strašne zakomplexovaná. A to mi dosť uberá na sebavedomí. Možno aj preto na sebe vidím iba málo pozitívnych vecí. Narodila som sa v znamení blížencov. Podľa mňa majú blíženci dobrú povahu, i keď pár chýb sa nájde aj na nich. Viete, mám rada úprimnosť, ale je pravda, že niekedy to s ňou preženiem a poviem čo mám na srdci. Nikdy si dopredu nepremyslím čo komu poviem a tým pádom dosť často a nechcene niekomu ublížim svojimi slovami. To nie je dobré pretože som tak stratila niekoľko ľudí, na ktorých mi záležalo. A v mnohých prípadoch nestačilo povedať „Prepáč". Na druhej strane som tu pre svojich kamarátov kedykoľvek ma potrebujú. Vypočujem ich ak treba. Poradím a pomôžem im. A to isté čakám aj ja od nich. No v tomto ohľade som asi trochu naivná, pretože nie všetci stoja pri mne keď to potrebujem ja. Som dobrosrdečná ale to sa nie vždy vypláca. Je veľa ľudí, ktorí moju dobrotu obrátia proti mne alebo ma využijú. Keď sa niečo také deje, ja to nevidím, alebo skôr nechcem vidieť a zatváram pred tým oči. Veľa ľudí v mojom okolí sa už naučilo, že občas je až priveľmi ľahké využiť ma. A samozrejme potom trpím ja.

Ďalšia vec, ktorou poriadne hnevám rodičov je, že hneď ako mám v rukách peniaze, tak o niekoľko dní alebo hodín po nich už nezostane ani stopa. Nevadilo by to nikomu keby som si kupovala potrebné veci, ale ja mám slabosť na zlatučké a nepotrebné čačky-mačky, ktoré aj tak v živote nevyužijem. Ale aspoň sa mám na koho vyhovoriť, pretože túto vlastnosť som zdedila po svojej maminke.
Možno by môj život vyzeral úplne inak nebyť mojej neprekonateľnej lenivosti. A tá sa týka aj chuti do učenia. Známky mám ako-tak dobré, ale to sa až sama čudujem, pretože doma učeniu venujem iba minimum času... Viac ma láka monitor počítača a písanie si s priateľmi. No nenapíšem im pár správ keď sú na icq?! A z tých pár minút, kvôli ktorým pôvodne zapínam icq sa zväčša stáva niekoľko hodín... To je moja závislosť. Ale samozrejme mám aj také závislosti, ktoré mi nijako neubližujú, ba práve naopak, sú zdravé. Jednou z nich je moja láska k prírode a zvieratám.
Strašne rada trávim čas v prírode. Je príjemné z času na čas vypadnúť z tohto obrovského betónového bludiska, ktoré ľudia nazývajú mesto. Dá sa povedať, že som dieťa prírody, milujem všetko živé, zvieratká, kvety, lúky, potôčiky... To vidno aj keď vojdete do mojej izby. Nájdete v nej veľa zelene, mám tu živé kvety a aj keď momentálne nie som vo svojej izbe, nechýba v nej život. Obývam ju totiž spolu s mojimi tromi korytnačkami a občas ma prídu navštíviť aj moje psy Lea & Sophia.

Strašne rada sa starám o ostatné tvory. Netýka sa to len zvierat. Keď je u mňa nejaká návšteva, tak je o ňu dobre postarané... I keď musím priznať, že nie vždy mám náladu byť medzi ľuďmi, no ak ide o mojich najbližších priateľov, na nich si nájdem čas i keď na to práve nemám chuť. V poslednom čase som si všimla, že sa uzatváram do seba a že iba málo ľudí v mojom okolí pozná moju pravú tvár. Teda, niežeby som sa pretvarovala, to nie, ale iba málo ľuďom som zatiaľ dovolila spoznať moje srdiečko. Iba naozajstní kamaráti vedia ako sa kedy cítim a čo ma v danej chvíli trápi. Boli časy, keď som sa zverovala so svojimi tajomstvami viacerým priateľom, ale zistila som, že to nie je dobré. Že nie všetci si zaslúžia poznať moje pocity... Bola som naivné dievčatko, ktoré si myslelo, že svet je pekný a že všetko navždy bude dobré. No i v tomto smere som sa sklamala. Ale poučila som sa z vlastných chýb a teraz už viem, že nemôžem každému dôverovať. Už viem, že sú ľudia, ktorým záleží iba na sebe. I keď nie som vyberavý človek, ale ľudí, ktorých si pripustím k telu si starostlivo a s rozumom vyberám.

 
   1  |  2    ďalej ďalej
 
Podobné referáty
Sebakritika SOŠ 2.9687 448 slov
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.