Tento článok bol vytlačený zo stránky https://referaty.centrum.sk

 

Ako ísť ďalej

Ako ísť ďalej

Je hlúposť keď si dvaja po rozchode povedia, že zostanú priatelia. Ak sa obaja veľmi ľúbili, nedokážu to. Lebo každý pohľad na toho druhého ich bude zabíjať. Možno zo začiatku sa budú snažiť ale takého priateľstvo nemôže vydržať....To by bola samovražda!...

Trvá pár týždňov, možno mesiacov, kým ťa to prestane tak trápiť...no vždy keď pôjdeš po tej Vašej ulici, keď stretneš jeho priateľov, keď budeš počuť "tú vašu" pieseň niekde v rádiu, vždy si spomenieš na to, ako ste sa veľmi ľúbili... Spomenieš si na to, ako ťa prvýkrát chytil za ruku, na prvý bozk..na to všetko krásne a možno ti to príde ľúto aj keď už uplynulo veľa času."

Dnes som objavil tento príspevok. Bol to prvý ktorý sa mi zdal naozaj pravdivý. Žiadne reči a omáčky o tom ako to prežiť. Čo robiť a čo preboha za žiadnu cenu neurobiť. Načo písať, krásne veci tipu "bude to dobre, všetko sa vráti" alebo "je to len zlé obdobie". Myslite si, že keď to raz niekto z Vás skončil znova sa to vráti.? A zatiaľ čo sa to stane budete priatelia? V tomto svete sa nikdy nič nevráti, a nikdy priateľstvo nebude fungovať tam kde bola láska. Keď majú byť dvaja ľudia spolu tak budú, keď nie, tak žiaľ nebudú.

Sklamem Vás neexistuje ani vymyslená rozprávka o kamarátoch. (tu čakám veľa negatívnych reakcii). Ako je hore písane: "ak ste naozaj milovali tak to nedokážete". A dám Vám jednu radu. Svoju energiu venujte zabudnutiu ako návratu. Vyhnete sa ďalšiemu sklamaniu a nestrávite celý život návratom ktorý nepríde. Milovali ste, skončilo to... je koniec. Aj v kine keď napíšu "the end" postavíte sa zatlieskate a idete domov. Nesedíte tam, kým Vám nepretočia koniec a nezmenia ho. Ty čo zatlieskali sú v reálnom živote tí, čo pochopia že vzťah tvoria dvaja. Jeden z nich, keď už cít,i že už nemôže ísť ďalej ako dvojica, tak povie koniec a ten druhý to akceptuje.

Tak ako my akceptujeme v kine, že film má len 2 hodiny a že po záverečnom bozku prichádza koniec. Ideme domov z kina a mnohý z nás sa tešia na pokračovanie. Cestou stretneme možno ďalšiu lásku a pri nej zabudneme. Väčšinou pokračovanie vo filmovom svete nebýva také dobre, no nikdy neviete.:). Tak to chodí aj vo vzťahu. Prvá láska býva ta najkrajšia, ta práva a naj. Občas to vyjde na prvý raz občas nie. Skúsiť šťastie treba v pokračovaní. A keď sa nepodarí, aspoň sa tváriť, že ste šťastný a idete v živote ďalej. Nikdy sa už nevracať a nesľubovať si „to krásne priateľstvo“. Ako keď herci získajú zlatu malinu a napriek tomu vyjdú na pódium a poďakujú a zoberú si cenu. Uložia si ju na poličku a idú v živote ďalej, viac už neriešia. Takých bolo žiaľ len pár. Rovnako ako je len pár ľudí čo dokázalo na prvú lásku zabudnúť. Pohnúť sa v živote a neriešiť tie pocity, ktoré sú opísané na začiatku, bez toho aby sa trápili celý život prečo to nevyšlo.

Jednoducho si treba povedať. Veď predsa, láska si Vás nájde. Znova to bude pekné a budete milovaní.

Koniec vytlačenej stránky z https://referaty.centrum.sk