referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Tatiana
Streda, 1. februára 2023
Čo pre mňa znamená škola
Dátum pridania: 23.04.2009 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: wierka
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 520
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 1.2
Priemerná známka: 2.97 Rýchle čítanie: 2m 0s
Pomalé čítanie: 3m 0s
 
Škola hrou - nie škola hororov

Veľa žiakov a študentov si kladie takéto otázky: Načo nám je škola? Prečo ju musíme navštevovať? Je pre nás naozaj taká dôležitá? A kto ju vlastne vymyslel? Sú to ťažko zodpovedateľné otázky, no skúsme sa trochu nad nimi zamyslieť. Určite má každý z nás nejaké ambície, čo by chcel vo svojom živote dosiahnuť a ide si za svojim cieľom. A škola je práve to miesto, kde sa každý z nás snaží o vytvorenie dobrých základov pre neskoršie plnenie svojich snov. Možno sa niekedy sami seba v duši pýtate: „Prečo práve my musíme chodiť do školy??“

Niekto si myslí, že chodenie do školy je zbytočné a nepotrebné a, že flákanie ich urobí šťastnými, ale nie je tomu tak. Kto chce byť v živote šťastný, tak musí vedieť akú má cenu sa učiť a kto sa učí tak jedného dňa spozná pravú hodnotu svojho života a zistí aký je rád, že sa učil. Keď je niekto profesor tak sa k nemu hneď ľudia správajú inak ako keď ste zamestnaný na VPP. Ľudí netreba odsudzovať pre vzdelanie ale tí čo sa neučia si za svoje nešťastie môžu sami. Učiť sa dá aj zábavne. Či to už prirovnávaním dejepisu s rozprávkou a nahradením Krištofa Kolumbusa nejakou kreslenou postavičkou alebo nejako inak. Škola je pre nás podstatná tak ju nezanedbávajme. Dá nám veľa vedomostí, naučí nás čítať, písať, počítať a mnoho iných veci, ktoré sa nám v živote zídu. Pripraví nás do reálneho sveta.

Veď práve v škole si toľko krát povieme: „To je nespravodlivé“ , len pre nejakú hlúpu písomku. A v reálnom svete je toľko nespravodlivosti. No kde by sme sa to naučili, keď nie v škole? Škola nie je len o učení a písomkách. Je to aj o spoznávaní nových ľudí a zábave. Každému škola čosi dáva a okrem vzdelania sú to aj priatelia, skúsenosti a nezabudnuteľné spomienky. No poniektorí prežívajú v škole horor. Nechce sa im učiť a stále nadávajú na učiteľov, prečo ich učia veci, ktoré ich nezaujímajú. Ale učitelia predsa za to nemôžu. Oni to majú v náplni svojej práce. A každý kto sa chce dnes v tomto svete uplatniť by sa mal naučiť to, čo mu v škole tlčú do hlavy. Veď dobrá práca sa dá získať hlavne na základe dobrého vzdelania. Škola pre každého znamená niečo iné. Ja osobne si myslím, že škola je pre nás veľmi dôležitá. Pre mňa určite a navštevujem ju rada. Bez školy by som bola stratená.
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.