referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Vojtech
Utorok, 23. apríla 2024
My sme My (Moja trieda)
Dátum pridania: 30.01.2009 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: Salam
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 430
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 1.1
Priemerná známka: 2.97 Rýchle čítanie: 1m 50s
Pomalé čítanie: 2m 45s
 
Sme štvrtáci, čo znamená len jediné: Maturita. No na druhej strane to znamená aj veľa zážitkov, ktoré sme prežili ako kolektív. Pokúsim sa charakterizovať 4b triedu, ktorá vznikla spojením bývalej 2c a 2a.

Toto bol moment, kedy sme si mali vybrať spomedzi 4 štúdijných odborov. Trinásti z nás, v ktorých bola snaha učiť sa si vybrali odbor pozemné staviteľstvo. Ty lenivejší si vybrali odbor technické zariadenie budov, ktorý mal byť podľa indícií ten ľahší. Toto rozdelenie zapríčinilo, že odborné predmety, ktoré tvorí zhruba polovicu vyučovacieho procesu, má každá skupina samostatne. Keďže sa polovicu dňa takmer nevidíme, vytvorili sme aj dva menšie kolektívy.

Pozemákov, teda aj môj kolektív, môžem posúdiť pozitívne nie len ja, ale aj mnohí učitelia. Našu 13 člennú skupinu tvoria 12 chalani a Peťka. Za najväčšiu osobnosť pozemákov považujem Jožka, ktorý nás prezentuje len v tom najlepšom svetle. Keďže nie je všetko len o učení, spomeniem aj Maroša, ktorí nás svojimi príbehmi a otázkami dokáže vždy pobaviť. Väčšina našej skupiny je spolu už 4 roky, čo ma za následok výborné priateľstvá.

Tzbáci sú tí, o ktorých vie celá škola, najmä z klasifikačných porád. Veď sa ešte nestalo, aby nikto z nich neprepadal. Ich dochádzka tiež nie je tá najpríkladnejšia. Najmä na prvých hodinách vždy počuť slová ako zaspal som alebo meškal mi autobus. Ich kolektív sa mi ťažko charakterizuje najmä z dôvodu, že s nimi netrávim toľko času. Ale aj napriek tomu sa o nich hovorí vždy s úsmevom.

Ich 13 členná skupina má podobné osadenstvo ako u pozemákov. 12 chalanov a Kristína. Zo spoločných hodín si najlepšie pamätám hodnotenia písomiek, ktoré dopadnú väčšinou v prospech pozemákov. Hodnotenie učiteľov býva často aj takéto: z pozemákov mali dvaja päťky a z tzb dvaja nemali. Jeden z nakrajšich zážitkov bola určite stužková. Tam sa náš kolektív ukázal len v dobrom svetle. Veď práve vďaka tomuto faktu náš program mnohí rodičia ale aj profesori ohodnotili ako najlepší. No aj vďaka týmto momentom tvoríme výborný kolektív, ktorý si navždy zapamätám.
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.