referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Oldrich
Sobota, 3. decembra 2022
Úvaha o láske
Dátum pridania: 07.05.2009 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: Tinusenka
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 651
Referát vhodný pre: Základná škola Počet A4: 1.4
Priemerná známka: 2.96 Rýchle čítanie: 2m 20s
Pomalé čítanie: 3m 30s
 
Úvaha o láske

Láska je veľmi zložitá. Niekedy je krásna, inokedy je trpká, bolestivá. Láska prináša šťastie a zároveň aj starosti. Láska príde ku každému, každý má vo svojom srdci lásku a každý niekoho milujeme. Najkrajšie na láske je, že sa úplne zmeníme, sme lepší a menej myslíme na seba. Všetko vidíme láskou.

Ale zase láska nie je len pozeranie sa cez ružové okuliare a nevnímať realitu. Láska je niekedy veľmi ťažká, musíme prejsť mnohýma skúškami, zložitou cestou, aby sme zistili, či tá láska, ktorú cítime je naozaj tá pravá. Po čase uvidíme, že láska nás skúša, ale neopúšťa. Je s nami, ale chce zistiť, či je u toho správneho pána. Lásku treba rozdávať, posielať ďalej. Nemať ju len pre seba, ale dávať plným priehrštím každému kto prejde okolo. Stačí úsmev a možno tomu človeku pomôžete a on zistí, že oplatí sa žiť. V jednom úsmeve sa skrýva toľko lásky, toľkého šťastia. Prečo by sme ním neobdarovali niekoho kto sa práve trápi.

Dôležité pre lásku sú aj oči. Nie nadarmo sa hovorí, že oči sú zrkadlom srdca. Keď sa niekomu zahľadíte s láskou do očí vyčítate, čo ten človek cíti, čo prežíva. Či je šťastný, či ľúbi alebo či je nešťastný a opustený. Je mnoho spôsobov ako vyjadriť lásku ako ľúbiť. Láska medzi kamarátmi, medzi dcérou/synom a rodičmi, medzi súrodencami, láska k prírode, láska medzi chlapcom a dievčaťom, láska k blížnemu.

Láska je niečo čisté, nepoškvrnené, krehké a treba s ňou zaobchádzať opatrne a s čistým srdcom, aby sme jej neublížili. Láska je často neviditeľná, niekedy ju pocítime hneď na začiatku - tomu sa vraví láska na prvý pohľad, inokedy neskoršie, ale u každého jedného z nás prebýva, len čaká na tú správnu chvíľu. Preto treba žiť v láske a keď ju nevieme nájsť nie je to chyba lásky, ale nás. Treba sa poobzerať okolo seba. Pozerať sa s otvorenými očami. Láska je všade prítomná, len ju treba nájsť tým správnym spôsobom. Hľadať ju srdcom. Netreba sa vzdávať. Láska existuje a my sme tu preto, aby sme boli milovaný a aby sme milovali.

Asi toľko Vám chcem povedať o láske. O láske by sa dalo písať na tisíc strán. Je to cit, ktorý je tu pre nás, je to najkrajší cit, ktorý máme a keď ešte nemáme verte mi, že budete mať. Ja som tiež nemala, ale nevzdala som sa a hľadala. Nakoniec som si uvedomila, že láska je vlastne všade okolo mňa, len predtým som mala zatvorené oči a nevidela som všetkú tú krásu, ktorá ma obklopuje. Láska je aj to, keď sa dotknete lupienku ruže, lebo sa ho musíte dotknúť s láskou, aby ste jej krásu nezničili. Tak je to aj s láskou. Záobchádzať s ňou opatrne, aby sme ju nezničili. Zaklopala aj na moje dvierka srdca a prebýva vo mne.

Mám lásku, niekoho na kom mi veľmi záleží a som šťastná. Čaká to každého len treba veriť a nevzdávať sa. Držím Vám palce a plné srdcia lásky.
 
Podobné referáty
Úvaha o láske SOŠ 2.8724 954 slov
Úvaha o láske GYM 2.9804 490 slov
Úvaha o láske 2.9711 343 slov
Uvaha o láske 2.9787 477 slov
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.