Tento článok bol vytlačený zo stránky https://referaty.centrum.sk

 

Šťastie - úvaha

Úvaha o šťastí


Čo je to šťastie? Nikto nevie. U každého z nás toto obyčajné slovo predstavuje čosi iné. Povedal by som, že u nás predstavuje práve to na čo si spomenieme alebo myslíme pri vyslovení tohto slova. No isto je to niečo pozitívne a výnimočne. Výnimočne asi preto, že nie každý človek už pocítil prítomnosť šťastia vo svojom živote. Veď veľa ľudí vždy povie, že šťastie neexistuje. Mýlia sa!
Ako som na to prišiel? Jednoducho. Človek o šťastí veľa vraví, ale ak si naň konečne sadne, neuvedomí si to. Túto šťastnú náhodu pripisuje všetkému inému len nie šťastiu. Väčšinou keď sa niekoho spýtame, čo potrebuje k šťastiu dostaneme odpoveď: "Veľa peňazí. "

Ďalšia otázka. Je to stopercentné, že tých veľa peňazí prinesie šťastie? Nie. Nič totiž nemôžeme povedať bez pochybností. Koľko poznáme tých, čo majú veľa peňazí a chodia po ulici bez úsmevu? Dosť, pretože za peniaze si šťastie nekúpiš!

Predstavte si takého slepca ako vyhrá kopec peňazí. Bude tento človek šťastný? Ani náhodou. On túži po jednom aspoň raz zazrieť obyčajnú trávu, kvety, ľudí. To by bolo preňho dokonalé šťastie.

Koľko šťastia nám prinesie jeden obyčajný deň? Každý deň sa dozvieme aspoň jednu dobrú správu, ktorá tiež môže predstavovať určitý druh šťastia. Asi nikdy teraz neverí mojim slovám, tak príklad. Koľkým šťastím oplývame v škole, keď chýba nejaký učiteľ. No vidíte šťastná náhoda.

Po tomto filozofovaní som dospel k záveru, že šťastie si predstavujem ako neviditeľného motýlika. Lieta vôkol nás a keď sa unaví alebo sa mu náhodou zapáčime tak si na chvíľočku prisadne do nášho života.

Koniec vytlačenej stránky z https://referaty.centrum.sk