referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Henrieta
Pondelok, 28. novembra 2022
Najlepšia kamarátka
Dátum pridania: 13.03.2009 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: jajushka
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 332
Referát vhodný pre: Základná škola Počet A4: 0.8
Priemerná známka: 2.96 Rýchle čítanie: 1m 20s
Pomalé čítanie: 2m 0s
 
Najlepšia kamarátka
(Úvaha)

Mnohí z nás vedia čo je to byť alebo mať najlepšiu kamarátku a mnohí nie. Mnohí majú najlepšiu kamarátku a mnohí nie.
Ja si myslím, že najlepšia kamarátka nie je len slovo, ktorým môžeme označiť hocijakého človeka. Je to slovo, ktoré spája mnoho vlastností. Tú sú niektoré z nich: úprimnosť, dôvera, úcta,...
Tieto slová sú navzájom poprepletané mnohými a zložitými vzťahmi.

Začnime dôverou. Dôvera je slovo, ktoré vyjadruje, že človek sa vie priznať inému človeku bez zábran, okolkov a hanby. Dôveruje mu natoľko, že si je istý, že to nikdy nikomu nepovie ani keby mal smrť na jazyku. Tiež by to nemal ten druhý človek zneužiť a hneď to ísť povedať niekomu inému.
Úprimnosť. Úprimnosť je veľmi dôležitá, pretože ak by medzi týmito dvoma ľuďmi nepanovala úprimnosť, tak by nemohli byť najlepšími kamarátmi. To znamená, že keď príde ten dotyčný za nami a má napr. zle skombinované oblečenie, snažíme sa mu to jemne povedať. Ale musíme dbať na to aby sa neurazil.
Úcta je slovo s ktorým sa spája mnoho významov. Najčastejšie sa stretávame s úctou k starším ľuďom, k rodičom, susedom, učiteľom a atď. Lenže v tomto prípade mám na mysli úctu takú, ktorá znamená, že sa nikto nad nikoho nepovyšuje a neponižuje toho druhého (čo mnohí ľudia nedokážu nerobiť). Taktiež si ho váži a neohovára ho za chrbtom.

Myslím si, že je dôležité aby ľudia pochopili čo tie dve slova znamenajú. Ja som to len jemne načrtla, pretože je to veľmi hlboký vzťah poprepletaný mnohými spomienkami a udalosťami. Inak by tento vzťah nemohol fungovať.
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.