referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Gertrúda
Štvrtok, 19. mája 2022
Robia šaty človeka?
Dátum pridania: 05.06.2009 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: travas
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 389
Referát vhodný pre: Základná škola Počet A4: 0.9
Priemerná známka: 2.97 Rýchle čítanie: 1m 30s
Pomalé čítanie: 2m 15s
 
Robia šaty človeka?

Každý z nás by sa občas mohol zamyslieť alebo sa občas zamyslí, aký je rebríček dnešných mladých ludí aký bol predtým. Zvlášť staršia generácia môže tento problém vidieť inak a z iného pohľadu. Na to máme každý iný, vlastný názor. Dalo by sa nad tým dlho diskutovať a myslím, že by sme mohli dôjsť k rozličným názorom.

Dnešná mladá generácia kladia viac dôraz na to, ako je kto oblečený, či má bohatých rodičov, ale nie na to, aké má človek povahové vlastnosti. Mnoho dnešných mladých ľudí je až príliš náročných a nehovorím, že ja som výnimka. Vôbec sa mi nepáči také chovanie, kedy dnešná mládež súdi človeka podľa vzhľadu a oblečenia a nepozerajú alebo nepremýšľajú o tom aký je ten človek vo svojom vnútri. Takto by to rozhodne nemalo byť.

Je pravda, že oblečenie je dôležité, predsa je na vás, či budete slušne oblečený alebo nie, a v dnešnej dobe slušné oblečenie vyžaduje aj spoločnosť, pretože na druhú stranu je nesmierne dôležité, ako reprezentujete sami seba a ako vystupujete na verejnosti. Skúste si predstaviť, keby sudca na súde mal namiesto hábitu džíny a tričko. Čo v dnešnej spoločnosti vlastne znamená dobré a vkustné oblečenie?

Dobre oblečeného človeka si všimnete hneď a trochu mu závidite jeho úspech, ktorý si myslite, že má, keď je takto oblečený. Dnešná doba je totiž založená na luxusných a značkových veciach, ktoré si nie všetci môžu dovoliť. Zistil som, že i sebedokonalejší model je len naším obalom a to, čo je vo vnútri nás, môžeme týmto spôsobom len zamaskovať.

Myslím si, že ľudia by nemali rozlišovať, kto ako je bohatý, kto má koľko majetku a kto má koľko značkového oblečenia. Ľudia by mali pochopiť, že nezaleží na veciach, ale na slušnom vystupovaní a správaní.
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.