Tento článok bol vytlačený zo stránky https://referaty.centrum.sk

 

Testovanie výrobkov na zvieratách

Zamýšľam sa nad touto témou už dosť dlho. Ako sa musí to zviera cítiť, keď je pripojené na hocijaké výskumné prístroje a nemôže sa hýbať? Akú bolesť musí prežívať, keď na ňom vyskúšajú nejaký výrobok, z čoho zostane napríklad slepé, vypĺzne alebo zostane bez časti tela?

To bezvládne zviera si to neuvedomuje tak, ako ten človek ktorý ho vidí a skúša sa vžiť do jeho kože a predstavuje si ako trpí. Nepredstaviteľné. Veľmi rada by som sa pokúsila zastaviť túto zlú vec. Mnohé kozmetické prípravky rôznych značiek sú testované na týchto zvieratách a ďalšie zistili, aké je to pre zviera utrpenie a bolesť. Zviera je živý tvor tak ako aj my a je rado, že žije bez bolesti. Zvieratá, ktoré sú obeťami testovaní, sú najčastejšie len využité a po otestovaní výrobku sú odhodené.

Toto testovanie mnohokrát podstupujú aj ľudia, ktorí si dajú tiež výrobky testovať na svojom tele za peniaze. Nie je ich málo, sú to len obyčajní šialenci, ktorým ide len o peniaze a neboja sa o svoje najcennejšie zdravie, ktoré si len tak nikto nikde nekúpi.


Koniec vytlačenej stránky z https://referaty.centrum.sk