referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Vieroslava
Štvrtok, 30. marca 2023
Čo pre mňa znamená štastie
Dátum pridania: 19.06.2009 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: ciculka167
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 365
Referát vhodný pre: Základná škola Počet A4: 0.8
Priemerná známka: 2.95 Rýchle čítanie: 1m 20s
Pomalé čítanie: 2m 0s
 
Čo pre mňa znamená štastie

Šťastie - toto slovíčko znamená pre každého z nás niečo iné. Vieme si predstaviť šťastie, aké je? Šťastie sa nedá chytiť do ruky, nepríde k nám na zavolanie, no túžime po ňom všetci. Byť šťastný to je niečo nádherné.

Každý človek by chcel byť vo svojom živote šťastný. Sú chvíle, keď je človek šťastný, no prídu i také chvíle, keď je smutný. Premýšlam o tom, čo človeka, urobí šťastným. Niekomu k šťastiu stačí málo, no inému by k šťastiu nepostačilo ani keby mal všetky poklady sveta. Podľa mňa najväčším šťastím pre človeka ja zdravie a láska. Zdravie si treba chrániť. Mnohí si však svoje zdravie nevážia. Pijú, fajčia, drogujú. Myslia si že ich to robí šťastnými. zdravie si začnú ceniť až vtedy, keď ho stratia. Veľa ľudí si myslí, že šťastný je ten, kto má veľa peňazí, ale to nie je pravda. Myslia si, že za peniaze si kúpia i šťastie. To je však veľký omyl.

Šťastie sa kúpiť nedá. Oveľa väčším šťastím je láska, keď má okolo seba ľudí, ktorí ho majú radi, keď sa môže s nimi úprimne porozprávať, zdôveriť sa im. Šťastný človek je i ten, ktorý má svoj domov, svoju rodinu, má sa vždy kam vrátiť. Veľa ľudí dnes domov nemá. Žijú na uliciach, pod mostami. Myslím, že títo ľudia nie sú šťastní. Takýmto ľuďom by sme mali pomáhať. Podôb šťastia je veľmi veľa. Malé dieťa je šťastné, keď dostane novú hračku. Teší sa z nej. Rodićia sa tešia zo svojich detí, keď ich vidia usmiate a zdravé. Iní sa tešia z toho, že vidia, počujú, pohybujú sa, že sú zdraví.

Šťastie pre mňa znamená veľa. Malo by sa spájať hlavne s pojmami zdravie, rodina a láska. Môže mať čokoľvek na svete, ale bez nich sme stratení.
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.