referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Milan
Sobota, 27. novembra 2021
Čo znamená rodina?
Dátum pridania: 07.05.2009 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: katusNM
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 274
Referát vhodný pre: Základná škola Počet A4: 0.7
Priemerná známka: 2.97 Rýchle čítanie: 1m 10s
Pomalé čítanie: 1m 45s
 
Väčšina ľudí si začne vážiť milujúce osoby až keď ich stratí, no mnohí z nás možno nedostali šancu ľúbiť. Ale aká je rodina bez lásky?

Som šťastná, keď viem, že niekto pri mne stojí, chápe ma. Moja rodina je pre mňa veľmi dôležitá. Veľa detí avšak takých šťastných ako som ja nie je. Často sa stáva, že rodičia opustia svoje deti a tie sa dostanú do cudzích rodín. Sú šťastné, ale nie tak ako vo svojej rodine. Nikdy nebudú mať pocit najšťastnejších detí. Niektoré deti majú rodinu, v ktorej sú utláčané šikanované alebo týrané. Nemôžu rozvíjať svoju osobnosť a budú ďalej poznačený svojím zlým detstvom. V takých prípadoch by si dieťa neželalo mať rodinu.

Mnoho ľudí sa na verejnosti tvári ako úžasná rodina, ale keď prídu domov každý sa zavrie do svojej izby. Niekto si pod slovom rodina vysvetlí dvoch milujúcich rodičov a dve deti alebo jeden zamilovaný pár. Tak vlastne ako rodina vyzerá? V rodine by nemalo ísť o to koľko majú na účte v banke, ako vyzerajú alebo či sú vzdelaní. Podstatné je, aby v rodine vládla harmónia, spolunažívanie a sebaúcta. Aby si vedeli pomáhať, chápať sa. Určite by sa mali za rodinu považovať ľudia, ktorí sa majú radi.

Svoju rodinu veľmi ľúbim a vážim si ju. Myslím si, že v rodine je najdôležitejšia práve láska.
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.