Tento článok bol vytlačený zo stránky https://referaty.centrum.sk

 

Peniaze

Peniaze

Tak často opakované slovo. Majú naozaj hodnotu alebo je to iba bezvýznamný kus papiera?

Používame ich všade a sú nám stále na očiach. Sú výmenou za mnohé veci, ktoré potrebujeme, ale dá sa za ne kúpiť naozaj všetko? Prečo popri hromede farebných papierikov ľudia zabúdajú na dôležitejšie hodnoty života? Kde sa strácajú dávno uctievané morálne hodnoty života? Každý chce stále viac peňazí, baží po hmotnom majetku a neuvedomuje si, že za peniaze sa nedá kúpiť všetko.

Každý vidí v peniazoch iba výhody a nikto si neuvedomuje, že peniaze kazia charakter človeka. Vraj bohatí sú najštastnejší ľudia planéty. Nik nevie, že im mnohokrát chýba pekná rodina, štastie, láska a chudobní sú mnohokrát oveľa štastnejší a uvedomujú si oveľa viac pravé hodnoty života. Áno, faktom ostáva, že peniaze potrebujeme, ale nesmieme im pripisovať takú veľkú hodnotu.

V rebríčku hodnôt každého človeka by peniaze nikdy nemali zastávať prvú priečku, pretože peniaze nie sú nenahraditeľné. Každý si musí na peniaze dávať pozor, lebo ich vábivému čaru podľahne aj skromný človek a môže sa zneho stať veľký chamtivec, ktorý zabudol na svoju jednoduchosť a nechal sa zlákať peniazmi. Preto viem, že peniaze potrebujeme, ale nesmieme ich uprednostňovať.

Koniec vytlačenej stránky z https://referaty.centrum.sk