Tento článok bol vytlačený zo stránky https://referaty.centrum.sk

 

Potrebujeme v živote odvahu a pevnú vôľu?

Jeden z najuznávanejších vedcov, vzor mnohých študentov, Benjamín Carson raz povedal - Sme schopní prevziať kontrolu nad vlastným životom.

Nad týmito jeho slovami som už dlhšiu dobu premýšľala, a tak som sa rozhodla napísať pár riadkov ohľadom tejto, pre mnohých ľudí veľmi dôležitej veci, s ktorou sa môžeme často stretávať.

Pod slovami odvaha či pevná vôľa si asi väčšina z nás predstaví obetavých študentov, putujúcich za vlastným životným cieľom, ktorí sú preň ochotní obetovať veľa času či námahy.Myslím si, že odvaha a pevná vôľa je veľmi dôležitá.Veď koľko je dnes vedcov, výborných odborníkov v ktorejkoľvek oblasti, ktorí nemali nadpriemerné IQ či pamäť? No vďaka viere vo vlasné schopnosti, pevnej vôli a v mnohých prípadoch aj v dôvere v Boha sa z nich stali dôležité osobnosti dnešnej modernej spoločnosti, ktoré toho dokázali vo svojom živote veľmi veľa. Je dôležité, aby človek v prvom rade nepodceňoval svoje schopnosti a danosti. Určite v živote každého jedného z nás prídu chvíle, kedy si budeme musieť niektoré veci jednoducho odoprieť, no je to súčasťou nášho života a určite nám to vo veľkej miere prospieva.

Koniec vytlačenej stránky z https://referaty.centrum.sk