referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Iveta
Piatok, 27. mája 2022
Potrebujeme v živote odvahu a pevnú vôľu?
Dátum pridania: 06.11.2009 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: ashley2009
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 245
Referát vhodný pre: Základná škola Počet A4: 0.6
Priemerná známka: 2.97 Rýchle čítanie: 1m 0s
Pomalé čítanie: 1m 30s
 
Jeden z najuznávanejších vedcov, vzor mnohých študentov, Benjamín Carson raz povedal - Sme schopní prevziať kontrolu nad vlastným životom.

Nad týmito jeho slovami som už dlhšiu dobu premýšľala, a tak som sa rozhodla napísať pár riadkov ohľadom tejto, pre mnohých ľudí veľmi dôležitej veci, s ktorou sa môžeme často stretávať.

Pod slovami odvaha či pevná vôľa si asi väčšina z nás predstaví obetavých študentov, putujúcich za vlastným životným cieľom, ktorí sú preň ochotní obetovať veľa času či námahy.Myslím si, že odvaha a pevná vôľa je veľmi dôležitá.Veď koľko je dnes vedcov, výborných odborníkov v ktorejkoľvek oblasti, ktorí nemali nadpriemerné IQ či pamäť? No vďaka viere vo vlasné schopnosti, pevnej vôli a v mnohých prípadoch aj v dôvere v Boha sa z nich stali dôležité osobnosti dnešnej modernej spoločnosti, ktoré toho dokázali vo svojom živote veľmi veľa. Je dôležité, aby človek v prvom rade nepodceňoval svoje schopnosti a danosti. Určite v živote každého jedného z nás prídu chvíle, kedy si budeme musieť niektoré veci jednoducho odoprieť, no je to súčasťou nášho života a určite nám to vo veľkej miere prospieva.
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.