referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Edmund
Piatok, 1. decembra 2023
Humor je soľou života
Dátum pridania: 30.10.2009 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: jojo756
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 609
Referát vhodný pre: Iné (napr. kurzy) Počet A4: 1.4
Priemerná známka: 3.00 Rýchle čítanie: 2m 20s
Pomalé čítanie: 3m 30s
 
(úvaha)

Na začiatku sa zamyslime čo je to vlastne humor? Ako ho chápeme? Je to niečo duševné alebo len mechanický pohyb bránice? Asi to bude z každého kúsok. Všetko to začína v hlave a končí v bruchu. Humor je ako pavučina ktorá si nás opantá a my sa jej dobrovoľne podvoľujeme. Každý z nás môže byť ako koľ vek zdržanlivý aj ten najsmutnejší aký existuje i toho si smiech získa. Predsa humor sa na nás valí z každej strany ,či už z televíznych obrazoviek alebo len tak pri kamarátskych stretnutiach. Stal sa akýmsi artiklom v biznise plnom peňazí. Napríklad len taký zabávači akých vlastne máme? Môžeme si ich rozdeliť do troch skupín. Prvú tvoria tí, ktorí sa snažia za každú cenu spraviť zábavu ale vôbec im to nejde, sú to akýsi násilníci vo svojom remesle, teda za veľa peňazí málo muziky. Druhá skupina je tvorená zabávačmi ktorý robia múdry humor teda oslovujú iba určitú vrstvu ľudí. Tretiu ,verejnosťou najobľúbenejšiu ,tvoria takzvaný celoplošný humoristi. Tam kde sa objavia je na očiach divákov vidieť iskru. Bohužiaľ aj tu platí, že dobrého veľa nebýva a takých ľudí je vo svete veľmi málo.

Jeden múdry človek raz povedal „Najviac stratený deň nášho života je ten, keď sme sa nezasmiali“. A vedel čo hovorí , nejde tu len o vynútený smiech, ale o spontánny optimizmus, radosť z toho, že môžem dýchať, že môžem spoznávať nových ľudí, že môžem niekomu pomôcť v ťažkostiach, radosť z toho, že vôbec žijem a túto dobrú náladu môžem rozdávať ďalej.

Ale prečo ľudstvo zabúda na tento blahodarný všeliek života? Azda je také hlúpe? Bude to asi tým, že sme ľudia 21. storočia, ktorý už nepracujú na poliach, ale za počítačom, už nejazdia na voze s dvoma koňmi, ale na vyblýskaných autách, už nemajú toľko času ako naši starí rodičia na všedné veci života a stále sa niekam a za niečím ženú bez konca? Pri otázke „čo by ťa v živote najviac spravilo šťastným“ by sme počuli nie jednu odpoveď takúto "mať veľký dom, peniaze, super očítač, každý rok dve dovolenky". Áno sú to veci potrebné k životu, ale ak oni sa a stanú tým šťastím pre nás tak potom toto slovo v našom živote stráca ten praví zmysel. IBEEN povedal „peniaze môžu byť skupina mnohých vecí, ale nie ich jadrom“. Kúpia vám potravu ale nie chuť do jedla, liek ,ale nie zdravie, známosť ale nie ozajstné priateľstvo, dni radosti, ale nie pokoj a radosť zo života. Humor spočíva aj v tom keď spravíme niekoho šťastným napríklad keď bohatý človek, dá peniaze na charitu ,sám vo svojom vnútri sa z toho teší.
Všetky tieto slová sú nezvratné dôkazy, ktoré sa týkajú každého a každej z nás a mali by sme ich s času načas rešpektovať. Lebo tak ako vo futbale sú korením strelené góly, tak v živote je to humor, ktorý je tou správnou soľou a soľ je predsa nad zlato.
 
Podobné referáty
Humor je soľou života GYM 2.9707 738 slov
Humor je soľou života SOŠ 2.9898 276 slov
Humor je soľou života GYM 2.9965 404 slov
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.