referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Veronika
Sobota, 4. februára 2023
S hrdosťou odkazujem
Dátum pridania: 16.12.2009 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: jarimoon
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 383
Referát vhodný pre: Základná škola Počet A4: 0.9
Priemerná známka: 2.99 Rýchle čítanie: 1m 30s
Pomalé čítanie: 2m 15s
 
Keby som mala v rukách moc, aby som zmenila svet, určite by som to urobila tak, aby ľudia boli milší a tolerantnejší. Aby všetky peniaze, ktoré sa strovia na vojny, dali ľuďom, ktorí ich naozaj potrebujú.
Najprv by som chcela odkázať všetkým svojím kamarátom, že mojím veľkým snom je, aby sa mali navzájom rád, tak ako ich mám rada ja. Aby sa neohovárali, neubližovali si a nesúdili jedny druhých, lebo nenávisť rodí nenávisť, ale aby radšej chceli každého človeka, či už je malý alebo veľký. Ďalej by som chcela odkázať všetkým matkám a otcom, ktorí opustili svoje deti, aby sa k nim vrátili a dali im všetko tak, ako čo aj moji rodičia dávajú mne, za čo im veľmi pekne ďakujem. Odkazujem všetkým bratom a sestrám, ktorí sa bijú a hádajú, aby sa pomerili, lebo mnohé deti by chceli mať súrodenca, no nemôžu. Súrodenec môže mnohokrát byť lepší aj ako najlepší priateľ. Odkazujem všetkým tým, čo sa niekedy niekomu vysmievali a krivdili, aby sa tomu človekovi prepáčili a urobili pre neho niečo pekné. Zaslúži si to. Odkazujem všetkým, ktorí trpia kvôli niekoho iného, aby mali rada aj toho, kto im krivdí. Lebo všetkým tým, čo niekedy niekomu krivdili a neoľutovali to, sa všetko vráti omnoho horším trestom a tí, čo trpia budú žiť šťastným životom. Odkazujem všetkým vysmievačom a ohováračom, že oni budú najviac vysmiati a nenávidení. Odkazujem všetkým tým, ktorí si myslia, že sú o niečo lepší od hocikoho iného, aby zmenili svoj názor, lebo všetci sme sa narodili rovnakým spôsobom a máme na tomto svete rovnakú úlohu. Veď nikto nie je vinný pre to, že sa narodil taký či onaký.
S hrdosťou odkazujem celému svetu a všetkým národom, aby tolerovali a uctievali si všetkých ľudí, lebo len tak môžeme splniť sen mnohých ľudí – lepší život.
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.