referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Dušan
Štvrtok, 26. mája 2022
Láska
Dátum pridania: 23.03.2010 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: Zalubena789
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 617
Referát vhodný pre: Gymnázium Počet A4: 1.5
Priemerná známka: 2.97 Rýchle čítanie: 2m 30s
Pomalé čítanie: 3m 45s
 
Láska. Čo je to láska? Je to len slovo vymyslené človekom, je to len prízemný prejav ľudskej slabosti, alebo je to niečo viac, niečo zázračné, čo nás, smrteľníkov, zavádza do nepoznaných výšok? Je to len obyčajný ,,pekný a príjemný“ vzťah medzi dvoma ľuďmi? Na tieto otázky by chcel odpoveď takmer každý z nás. No nikto to nevie racionálne s určitosťou vysvetliť. Veľa ľudí na lásku neverí. No nie je to správne. Láska je cit, ktorý je v nás zaštepený od narodenia, ktorý sa nedá jednoducho vymazať, alebo potlačiť. Je to ten najsilnejší cit, ktorý svet poznal. Láska zlomí i toho najtvrdšieho muža a donúti ho správať sa tak, ako by sa nikdy nesprával. Veď aj to najsilnejšie, čo poznáme – život – sa zrodil z lásky. Z nefalšovanej lásky dvoch ľudí. Exupéry mal určite pravdu keď povedal: “Čo je dôležité, je očiam neviditeľné.“ Lásku nevidíme ale je v ľudskom živote veľmi dôležitá, i keď si to mnohí ľudia neuvedomujú. Bez lásky sa nedá žiť. Či už je to láska k rodičom, priateľom, alebo k opačnému pohlaviu. Definícia slova láska asi neexistuje. Každý ju chápe po svojom, no stále je to tak krásne. Zaľúbenému človeku zaplní srdce šťastím, radosťou a pocitom, že má niekoho, kto naňho celý deň myslí rovnako ako on naňho. Že má niekoho, kto ho miluje celým srdcom, kto o ňom po nociach sníva a teší sa na každú spoločnú chvíľu. Zaľúbenému stačí pozrieť sa na milovanú osobu a je v siedmom nebi. Jediný pohľad v ňom vzbudí radosť.
Láska je ako vtáča. Kým dospeje, preletí mnohými krajinami a vystrieda mnoho priateľov. No raz sa usadí a postaví si svoje hniezdočko. Keď mu ho sfúkne vietor, nevzdá sa a na záveternej strane si vybuduje nové, oveľa pevnejšie, ktorým nepohne ani víchrica. O tom je láska. Každý neúspech človeka poučí, a zároveň i vyprovokuje, a bude milovať stále viac a viac. A čím viac bude ľúbiť, tým viac si bude priať, aby i on bol milovaný…
Milujem všetkých ľudí, ktorí zasiahli do môjho života, či mi už ublížili, alebo nie. Prečo ľudia, keď nenávidia, to vedia povedať nahlas, ale keď milujú, tak to zo seba nevedia dostať? Už len v tomto spočíva tá obrovská sila lásky. Láska nemôže zmiznúť. Tak ako po kvapkách nevyplavíš kal, tak nevyrveš lásku zo srdca. Nikdy!
Je to neopísateľná vec, ktorá ťa ťaží, bolí, obmedzuje, ale bez toho všetkého by si nemohol vychutnať tie okamihy, ktoré môžeš zažiť len vďaka láske. Ten pocit, keď sa trasie celé telo a srdce bije tak silno, že ho počuješ a cítiš strach sa nevyrovná ničomu. Keď za celý život nezažijete lásku tak potom aj vaša smrť bude prázdna. Nebojím sa zomrieť, bojím sa zomrieť sama. To je to najtrpkejšie, čo ma môže postretnúť. Láska sa týka každého človeka. Nedá sa jej vyhnúť. Nikdy! Nájde si každého. Ale najúprimnejšia je vtedy, keď sa priestoru a času nekladú medze, teda neexistuj koniec.
 
Podobné referáty
Láska SOŠ 2.9001 810 slov
Láska SOŠ 2.9383 797 slov
Láska SOŠ 2.9155 952 slov
Láska SOŠ 2.9284 1055 slov
Láska SOŠ 2.9372 1103 slov
Láska 2.9405 373 slov
Láska SOŠ 2.9504 1722 slov
Láska 2.9635 348 slov
Láska GYM 2.9465 226 slov
Láska GYM 2.9426 399 slov
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.