referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Marína
Streda, 8. decembra 2021
Dobry Priateľ
Dátum pridania: 14.04.2010 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: DenisGranec
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 620
Referát vhodný pre: Základná škola Počet A4: 1.5
Priemerná známka: 2.96 Rýchle čítanie: 2m 30s
Pomalé čítanie: 3m 45s
 

 Čo vám ako prvé napadne pri spojení "dobrý priateľ"? Je to niekto, ktorý vám dáva a vy beriete a beriete? Alebo niekto s kým sa cítite dobre, pomôže vám keď si v niečom neviete rady?  V dnešnom svete si ľudia prestávajú uvedomovať, aké je mať niekoho, za kým môžeťe prísť vtedy ked to nečaká a vyrozprávať sa mu čo vás trápi alebo len tak s niekým porozprávať či poradiť. Začiatkom 21 storočia sa zmenil aj postoj ľudí ku priateľstvu, keď prioritov každého človeka v minulom storočí bolo mať dobrého priaťela, no teraz je hlavnou prioritov mať peniaze , moc a slávu.
Nieste znechutený z pohľadu na ľudí, ktorých nezaujíma nič iné len mať peniaze? Nezdá sa vám že predsa priateľ je lepší než moc alebo sláva?

"Dobrý priateľ príde za tebou do väzenia, ale najlepší tam bude sedieť s tebou a povie: ale sme to dosrali." Toto raz povedal niekto veľmi múdry a mal pravdu. No nezdá sa vám že s priatelom čas beží lepšie ? Človek ktorý má sto kamarátov, je viac smutný ako človek, ktorý má jedného dobrého priateľa. Je priateľstvo to isté ako kamarátstvo ? Mnohí z nás považujú tieto slová za synonymá, no predsa je v nich drobný rozdiel.Kamarát je človek, ktorý ti pomôže, bavíte sa spolu poprípadne trávite spolu volný čas. No nedôveruješ mu natoľko ako priateľovy.Priateľ je na rozdiel od kamaráta človek, ktorému by sme mali dôverovať. No dobrý priateľ vie o tebe všetko, vie kedy mu klameš, aj to kedy hovoríš pravdu. Aj keď práve nemáš pravdu, bude stáť pri tebe aj proti celému svetu. Máte takého priateľa? Alebo máte len kamarátov? Ja priateľa mám, síce sa s ním vidím raz za dva týždne, ale aj tak sme rovnaký priatelia. Nemusíme sa vidieť dosť dlho a máme si toho povedať tak veľa, no vždy, viem čo my povie alebo práve naopak niekedy ho vidím každý deň a stále si máme čo povedať. Radíme si navzájom, máme spoločné ciele a vo všetkých sme zapletení obaja. Zdá sa vám to ako Kamrát ? Prečo strácame priatelov? Táto otázka ma dosť dlho trápi, no vždy na ňu nájdem inú odpoveď. Je to v dôvere? Alebo v nás? Štastie nám kladie do cesty prekážky, na ktoré sami niesme pripravení, no s priateľom sa dá všetko! Ale ja si myslím, dúfam že správne, že priateľsto, ktoré sa časom alebo nejakou prekážkou zničí není pravé priateľstvo.

Máte aj vy podobný názor?
Priateľ je človek, ktorému keď povieš: "Niekoho som zabil," odpovie, "Kam ho zakopeme?" .Tieto slová sa mi vrili do pamete ako abeceda, ktorá sa učí v prvom ročníku. Neviem či je to správne, ale stále uvažujem či som natrafil na toho správneho priateľa. Máte aj vy dobrého priateľa? No jedno je isté. Jediné v čo sa dá dúfať, je dobro a zlo príde samo! ľudia by sa mali zastaviť a prestať zaujímať o seba, ale o veciach okolo nás, lebo priateľ je na celý život kďežto peniaze sú len chvíľková záležitosť.


 

 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.