referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Viliam
Sobota, 28. mája 2022
Čo čakám od života - čo chcem životu dať
Dátum pridania: 17.05.2010 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: PETO007
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 449
Referát vhodný pre: Gymnázium Počet A4: 1.1
Priemerná známka: 2.99 Rýchle čítanie: 1m 50s
Pomalé čítanie: 2m 45s
 
Ťažká otázka. Na ňu zatiaľ nepoznám jasnú odpoveď. Ako povedal Seneca: "ak chceš byť milovaný, miluj". V živote človeka je veľa vecí, ale len zopár je ich dôležitých. Jednou z týchto vecí je láska. V živote chcem lásku dávať ale i prijímať, chcem milovať ale i byť milovaný. Milovať je krásna vec, ale stačí len milovať? Podľa mňa nestačí, ale ak robíme všetko s láskou, dobre robíme, veď aj Boh nám povedal, aby sme blížneho svojho milovali.
Každý má svoje sny, túžby. Čo čakám od života ja? Viem len to, že chcem byť šťastný a chcem urobiť aj iného šťastným. A čo zdravie? Zdravie je takisto jednou z týchto vecí, ale zdravie si človek nevyberá, môže sa oň len dobre starať. O to sa snažím i ja a prosím oň Boha v modlitbách. Priateľstvo? Priateľ je pre mňa ten, kto mi podá pomocnú ruku, keď ju potrebujem. Je pre mňa múrom, o ktorý sa môžem kedykoľvek oprieť. Je pre mňa srdcom, v ktorom mám svoje miesto a dušou, ktorej sa môžem vždy zdôveriť. Priateľstvo je pre mňa jednoducho veľmi dôležité.
Rodina? Rodina je základ, je základ na ktorom sa celý život buduje. Rodina je "srdce spoločnosti" ako povedal Veigl. Rodinu tvorí otec, matka, deti. Každý tu má svoje miesto, rolu. Každý do nej niečo dáva, vkladá, ale si aj berie. Rodina dáva dieťaťu morálny a citový základ, dá mu všetko čo potrebuje a pripraví ho do života. Rodina je jednoducho najzákladnejšou a zároveň najdôležitejšou bunkou ľudstva. Keby nebolo rodiny, dnes nás tu niet.
A čo peniaze? Peniaze sú v dnešnej dobe dôležité, ale určite nie najdôležitejšie, ako pre niektorých. Za peniaze si môže človek kúpiť veľa vecí, ale tie najdôležitejšie akými sú láska, zdravie, priateľstvo si za ne kúpiť nemôže. Tak prečo sú peniaze pre niekoho tak dôležité? Pretože peniaze dnes znamenajú moc, moc ktorá dokáže ovládnuť svet. Sú peniaze zlé? Peniaze sú len nástroj a len na človeku záleží, ako ho použije.
Čo chcem životu dať? Chcem mu dať niečo zo seba, niečo užitočné, nemusím niečo vynájsť, stačí ak budem plnohodnotne a vzorne žiť.

 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.