referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Alojza
Sobota, 23. októbra 2021
Úvaha - moje šťastie
Dátum pridania: 11.06.2010 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: wiky257
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 251
Referát vhodný pre: Základná škola Počet A4: 0.6
Priemerná známka: 2.94 Rýchle čítanie: 1m 0s
Pomalé čítanie: 1m 30s
 
Moje šťastie


Čo je to šťastie? Nikto nevie. U každého z nás toto obyčajné slovo predstavuje čosi iné. Povedala by som, že u nás predstavuje práve to, na čo si spomenieme alebo myslíme pri vyslovení tohto slova.

U mňa to slovo predstavuje jednoznačne moju rodinu,kamarátov a veci na ktorých mi veľmi záleži.
Ja ku šťastiu nepotrebujem veľa penazí, veľký dom, super luxusné auto či ľudí, ktorí by všetky veci robili za mňa.To podľa mňa nie je šťastie. Aj ked to niektoí ľudia možno pokladajú za šťastie, tak moje šťastie takto rozhodne nevyzerá.
Moja mama či otec mi urobia najväčšie šťastie vtedy, keď ma len tak nečakane pohladia a povedia, že ma veľmi lúbia či vtedy,keď sa ráno zobudím a vidím, že sú šťastní, keď ma uvidia stáť ešte rozospatú vo dverách našej izby.
S mojími kamarátmi som veľmi šťastná .A to preto, že ma podržia, keď to potrebujem, že mi poradia, ked o to stojím a že mlčia, keď vidia, že chcem, aby mlčali. Veľmi si ich vážim a nikdy by som ich za nič na svete nevymenila.
Tak vidíte. Toto pre mňa znamená šťastie. Mám to najlepšie a najkrajšie šťastie, o ktorom môžu niektorí len snívať: kamarátov a rodinu. 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.