referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Radúz
Nedeľa, 10. decembra 2023
Človek bez rodiny sa trasie od zimy v nekonečnom vesmíre
Dátum pridania: 02.03.2011 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: mrazikj
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 343
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 0.8
Priemerná známka: 2.98 Rýchle čítanie: 1m 20s
Pomalé čítanie: 2m 0s
 

Rodina? To je slovo, ktorým sa vôbec nezaoberám. Beriem to ako samozrejmosť, že žijem v úplnej rodine. Ale nie každý má to šťastie. Stále viac a viac rodín je na svete rozbitých a ľudí, ktorí sa stávajú ich súčasťou. Poznám veľa ľudí, ktorí si želajú žiť a vyrastať v kompletnej rodine, pri jednom stole a zdieľať spoločné zážitky. Podľa mojej mienky, deti v detských domovoch mávajú chvíle, kedy sa cítia ako stroskotanci v nekonečnom vesmíre. Verím, že týchto chvíľ v ich živote je veľmi málo.

Je pravda, že rodina je pre človeka to najdôležitejšie? Pre mňa určite áno. I keď nie tá pravá biologická, ale aspoň tá, na ktorú sa môžem spoľahnúť v tých najťažších situáciách. Nie je na svete človeka takého, ktorý si nemôže povedať, že svoju rodinu nemiluje a nespravil by pre ňu všetko, čo jej vidí na očiach. A práve ja patrím medzi tých a viem že aj ty!

Verím, že môj názor sa zhoduje s názormi mnohých ďalších: „ Človek bez rodiny sa trasie od zimy v nekonečnom vesmíre.“ Tak skúsme sa pomodliť za to, aby ľudí bez rodín nepribúdalo, ale naopak.
Viem, že pre dieťa je rodina ten najdôležitejší pocit istoty a bezpečia. A práve v rodine vznikajú citové väzby medzi dieťaťom, rodičmi a súrodencami.
Človek sa vďaka rodine učí byť zodpovedným, štedrým a milujúcim.

Myslím, že rodina bola, je a bude vždy na prvom mieste v spoločnosti, pretože nám dáva to najdôležitejšie, čo potrebujeme do života. A to je láska. Môžem povedať, že vďaka rodine sa necítim ako bludár v nekonečnom vesmíre.

 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.