referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Viliam
Sobota, 28. mája 2022
Moje šťastie
Dátum pridania: 07.04.2011 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: sykorka22
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 295
Referát vhodný pre: Základná škola Počet A4: 0.7
Priemerná známka: 2.97 Rýchle čítanie: 1m 10s
Pomalé čítanie: 1m 45s
 
Moje šťastie

Šťastie (pre mňa) je zmes pozitívnych pocitov, ktoré sú spôsobené dobrou, láskavou a priaznivou situáciou v našom živote. Ale to nie je názor všetkých ľudí.
Veľa bohatých ľudí v dnešnom svete si myslí, že oni sú šťastní. Peniaze, autá, veľké domy. Slúžia na meranie úspešnosti a nikdy nie sú spokojní s množstvom peňazí v ich peňaženkách. Sú presvedčení, že to zlepší šancu na šťastie. Sú voľní v zmysle duchovných hodnôt, pretože keď niekto (ale nie všetci) má veľa peňazí, jeho cieľom je mať viac a viac.
Podľa môjho názoru, peniaze nie sú všetko a materiálne veci nie sú najdôležitejšie veci, s ktorými sú ľudia spokojní. Áno, ja viem, že ľudia nie sú schopní žiť bez peňazí, ja mám všetko čo potrebujem pre príjemný život, ale moje šťastie je väčšinou založené na maličkostiach. Hlavne som šťastná, keď mám nejaký dôvod, prečo byť s úsmevom na tvári. Milujem úsmev na tvári, predovšetkým na tvári iných ľudí. Ďalšou veľmi dôležitou príčinou, že som rada je pre mňa moja rodina. Nie sme spolu veľmi často, ale keď sme, je to veľmi príjemný čas pre nás. Je to veľmi dobrý pocit.
Iné maličkosti, z ktorých mám radosť sú napríklad objatia, dobré známky, poďakovanie...
Každý má svoje vlastné dôvody, aby bol šťastný, takže  nie je žiadny univerzálny recept ani návod na dosiahnutie šťastia.
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.