referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
František
Streda, 4. októbra 2023
Láska nie je iba slovo
Dátum pridania: 15.04.2011 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: ondrejicko
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 508
Referát vhodný pre: Gymnázium Počet A4: 1.2
Priemerná známka: 2.97 Rýchle čítanie: 2m 0s
Pomalé čítanie: 3m 0s
 
Láska nie je iba slovo

Láska. Čo je to láska? Je to len pojem, zbytočná fráza? Dokáže to vôbec niekto vysvetliť? Láska sa nedá vysvetliť žiadnym vzorcom, ktorý používame na chémiu alebo na fyziku. Nedá sa ju naučiť, dá sa ju len cítiť. Láska môže byť len úprimná a môže vychádzať len zo srdca.
Každý kto nikdy neľúbil, alebo nemiloval by povedal, že láska je len obyčajné slovo, ktoré nemá žiadny význam. Ale je to naozaj iba slovo? Veď predsa láska je všade okolo nás, najmä v tomto období ju môžeme vidieť takmer všade. Stačí sa pozrieť z okna a vidíme, ako včielky opeľujú kvety stromov, ako sa majú k sebe zvieratká, ktoré sa k sebe túlia, pomáhajú si, po ulici sa prechádzajú zamilované páriky, ktoré vám potvrdia, že láska nie je iba slovo. Je to niečo nadpozemské, priam až božské. Každý ktorý už raz miloval vie, že byť šťastne zamilovaný je tá najkrajšie vec na svete, keď viete, že sa môžete vždy o niekoho oprieť, že je s vami niekto, kto vás chápe a ľúbi, a že mu na vás záleží. Avšak láska môže byť aj trpká, nie nadarmo sa hovorí, že láska a bolesť patria k sebe, pretože lásky k niekomu sa človek už nikdy nezbaví. Už len pri krásnej spomienke na nejaký pekný zážitok sa vám vyčarí blažený úsmev na tvári. Ja viem, ako láska chutí. A viem aj to, že človek, ktorý je zaľúbený, nevidí chyby toho druhého. Nechce veriť tomu "zlému", čo mu hovoria ostatní. Verí iba tomu, čomu sám chce, iba svojim predstavám. Pre človeka je láska ako ten najkrajší sen. Zamilovanému človeku ide všetko ľahšie, večer zaspáva s pocitom, že je na svete človek, ktorý ho miluje, ráno sa budí s nádejou, že sa dnes stretne so svojou láskou. Avšak láska nemusí byť len k osobe, ktorú milujete. Láska je vlastne aj priateľstvo, z ktorého môže nakoniec vzniknúť pravá láska. Veď čo všetko ste ochotní urobiť pre priateľa, na ktorom vám záleží? A prečo? Iba pre jediné, z lásky. Aj jedno staré príslovie hovorí, že láska aj hory prenáša. Ako by mohlo obyčajné slovo hory prenášať? Nechápal som tomuto prísloviu, až kým som sa nezaľúbil. Vtedy som pochopil všetkému
Toto všetko svedčí o tom, že láska je najsilnejší cit, aký môže človek cítiť. Veď istotne aj vy viete že by ste za svoju lásku položili aj vlastný život. A to by ste len tak, kvôli nejakému slovu nedokázali.
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.