referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Viliam
Sobota, 28. mája 2022
Čo je to rodina?
Dátum pridania: 16.03.2012 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: ADes
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 481
Referát vhodný pre: Základná škola Počet A4: 1.1
Priemerná známka: 2.94 Rýchle čítanie: 1m 50s
Pomalé čítanie: 2m 45s
 
Čo je to rodina? Je to len bezvýznamové slovo alebo znamená aj niečo viac? Pre každého človeka to znamená niečo iné. Väčšina si pod ním predstaví pokrvnú rodinu, pre iných sú to priatelia. Čo toto slovo pre nás v tejto dobe ale skutočne znamená?

Osobne si myslím, že v dnešnej dobe je pre ľudí rodina čím ďalej tým cennejšia. Doba je ťažká a každý sa stará len o seba a zabúda na priateľov, na to, že rodina a blízky priatelia sú fakt dôležitý. Niektorí si to už uvedomili, iným to začína dochádzať až v najťažších chvíľach. Ja som na to už prišiel. Rodina znamená určité teplo. Teplo, ktoré nás hreje v najťažších chvíľach, a tiež svetlo, ktoré svieti v tej najväčšej tme. Rodina je pre mňa niekto blízky. Osoba, ktorá by ma hriala a svietila mi na mojej ceste životom. Nemusí to byť iba niekto z pokrvnej rodiny, môže to byť pokojne aj domáci miláčik. Podľa mňa to je niekto taký, komu môžem veriť a môžem sa naňho spoľahnúť vo všetkom. Pre mňa sú to otec, mama, sestra, starí rodičia a v poslednom čase rodinu nachádzam aj medzi priateľmi. Je to hlavne preto, lebo dospelý ma niekedy nedokážu pochopiť. Aj v tomto prípade však platí, že každá minca má dve strany. Násťročný kamarát mi predsa nemôže zastávať úlohu otca alebo starého otca, nemôže odpovedať na otázky, na ktoré sám hľadá odpovede. Na druhej strane chápe moje pocity, keď som zmätený a neviem si dať rady v niečom, čo moji rodičia nedokážu pochopiť.

Každý človek by si mal do skupiny nazývanej rodina vybrať takých ľudí, na ktorých mu veľmi záleží, pomôže mu v každej situácií bez ohľadu na to o čo sa jedná, ale samozrejme, malo by to byť obojstranné. V mojej skupine síce nemám veľa ľudí, ale aspoň viem že tí, ktorí tam sú, sú mi naozaj blízky. Pretože nezáleží na počte ľudí koľkých poznám, ale na tom, že skutočných priateľov je málo a je ťažké ich nájsť.

Veľmi si cením moju rodinu i keď samozrejme, vždy sa vyskytnú nejaké hádky alebo nedorozumenia. Vtedy si fakt uvedomím, že rodina nie je len o úsmevoch a falošných slovách, ale najmä o tom že ten najbližší človek sa vám nebojí povedať vlastný názor a pravdu do očí.
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.