referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Oskar
Pondelok, 8. augusta 2022
Prehodnotenie všetkých hodnôt (nadčlovek, osobnosť, nadradenosť)
Dátum pridania: 07.10.2002 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: miso.fuhrer
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 229
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 0.9
Priemerná známka: 2.97 Rýchle čítanie: 1m 30s
Pomalé čítanie: 2m 15s
 
Existujú jedinci ľudského druhu, ktorých možno označiť za tzv. viac dokonalých, zatiaľ čo iných možno označiť za tzv. menej dokonalých.
Viac hodnotní jedinci majú za normálnych okolností tendenciu vyčnievať nad okolitý dav, tzv. stoja NAD VŠETKÝMI. Sú to obyčajne tzv. nadľudia disponujúci určitými zvlášť vyvinutými schopnosťami resp. vlastnosťami: napr. schopnosť hrať výborne basketbal, schopnosť viesť hlasy v najprísnejšej cirkevnej polyfónnej sadzbe podľa pravidiel kontrapunktu, nesmierny rozsah všeobecnej úrovne vzdelania, výnimočná fyzická krása.. etc.
Ide teda o vlastnosti a schopnosti, ktorými sa málopočetní tzv. nadľudia odlišujú od prostých, obyčajných, priemerných jedincov, ktorí úplne, alebo do značnej miery splývajú s davom. Každý má schopnosť poznať tzv. nadčloveka na jeden z mála prvých pohľadov. V ktoromkoľvek spoločenstve ľudí sa nachádza jeden, alebo aj viac takýchto indivíduí (stretávame ich každý deň napr. v práci, škole...). Títo výnimoční jedinci majú obyčajne sklon byt obdivovanými a zároveň neobľúbenými. Mnohí priemerní ľudia im závidia.
Napriek tomu možno povedať, že i keď je život takéhoto nadčloveka do istej miery jednoduchší, na druhej strane inde do tej istej miery je zase ťažší. Z toho dôvodu sa u týchto ľudí vyvinula zvlášť silná a výrazná osobnosť, prostredníctvom ktorej dosahujú nesmiernu veľkosť a rozpínavosť ducha.
Ľudské stádo sa často usiluje zničiť všetko segregatívne. Nadľudia však sú imúnni voči nízkosti a priemernosti prízemného sveta. Žijú vo vlastnom nad-svete. Nad všetkým a nad všetkými a „dejiny sú určované skutkami“ práve týchto „ubermenschov“...
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.