referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Dušan
Štvrtok, 26. mája 2022
Farby a chute mladosti
Dátum pridania: 08.04.2003 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: michal37
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 354
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 1
Priemerná známka: 3.03 Rýchle čítanie: 1m 40s
Pomalé čítanie: 2m 30s
 
Mladosť znamená pre každého niečo iné. Pre niekoho znamená radosť pre iného zase starosť. Veľa mladých ludí si uvedomuje , že žijú iba raz a snažia sa svoj volný čas využívať čo najefektívnejšie. No nájdu sa aj taký ktorím ešte nedošlo, že čas sa už nedá vrátiť späť. Mladosť to nieje len bezstarostný život v ktorom sa člověk zaujíma len sám o seba, ale zahŕňa aj problémy, ktoré sa zdajú pre iných úplnou maličkosťou, no pre mladého človeka sa naopak stávajú práve tým najväčším problémom.
Väčšina z nás sa zvykne hlavne zabávať a pri tom úplne zabúda na školu, netvrdím, že ludia sa nemôžu zabávať ba skôr naopak, nech len sa kľudne zabávajú , ale všetkého s mierou pretože vzdelanie je v dnešnej dobe prvoradé. Mnohý ludia sa vôbec nesnažia vo svojom živote niečo dokázať, nemajú židny ciel, ktorý by chceli splniť a vôbec nevedia čo sa bude diať s nimi ďalej a snažia sa prežívať zo dňa na deň. Čím to je, že väčšina z nás uvažuje o svojom živote takým to spôsobom?
Nechce sa im vôbec robiť a radšej budú brať mesiac čo mesiac sociálku. Kto vie? Možno je to aj tým že nie sme ničím motivovaný a väčšina podnikov či už štátnych alebo súkromných sa snaží čo najviac zarobiť pretože si myslí, kto má peniaze tak ten má aj moc a, že si môže kúpiť čo len chce no v dnešnej dobe to už tak chodí a tak skoro sa na tom nič nezmení, pretože peniaze vždy vládli, vládnu a budú vládnuť svetu.
Tý starší si myslia , že práve ony majú vždy pravdu a že čo my môžeme o tom vedieť keď sme ešte mladý a neskúsený a vo viacerích veciach nás podceňujú. A potom sa čudujú keď začíname byť drzí a protivný, pretože sa nám snažili vnútiť ich názor a my sme ho stále odmietali a nebavilo nás to stále do okola. Ale keď dospejeme naše názory razom zmenia, pretože zistíme aký je svet v skutočnosti a že prežiť v ňom nie je vôbec jednoduché a zase sa budeme mladým snažiť vnútiť naše názory, pretože už vieme ako to v živote chodí.
 
Podobné referáty
Farby a chute mladosti SOŠ 2.9573 681 slov
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.