referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Svetozár
Pondelok, 16. mája 2022
Moje sny (úvaha)
Dátum pridania: 08.04.2003 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: MONIKA1
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 473
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 1.4
Priemerná známka: 2.94 Rýchle čítanie: 2m 20s
Pomalé čítanie: 3m 30s
 
Sny. Na čo sú nám sny? Prečo človek sníva ? J.Paul povedal : „Sen je mimovoľné básnenie“. Myslím si , že básne a sny majú veľa spoločného. Ja osobne ak mám nejaký problém , som unavená , alebo neviem ako dalej , idem písať básne , alebo snívať. To ma dokáže vytrhnúť z reality. Ponorím sa do vzdialeného sveta , kde nikto nevidí , nevie na čo myslím a nad čím premýšľam. Často krát mi to pomože usporiadať si myšlienky , a možno aj vyriešiť problém. Tak ako každý píše iné básne , tak aj každý človek sníva o niečom inom. Ja veľmi rada snívam s otvorenými očami. Práve toto snívanie mi prinieslo bohatú fantáziu , ktorú občas preženiem. Vždy sa ale snažím , aby moje sny neboli príliš nereálne, lebo podľa mňa , svoje sny by sme si mali postupne plniť a nie o nich len snívať. Aj keď si myslím , že vždy by nám mali nejaké sny zostať , pretože ak nemáme už o čom snívať , nemáme prečo ani žiť.
Ja sa často pýtam svojich priateľov a blízkych : „Aké sú tvoje sny , čo by si robil keby si si mohol splniť všetko o čom snívaš , aký život by si chcel mať?“ Pýtam sa to preto , lebo sama najčastejšie snívam o svojom živote a budúcnosti. Snívam o tom , že budem žiť „veľký život „ , ako povedal August Comte : „ Čo je to veľký život ?“ Sú to sny a túžby mladosti , ktoré sa dočkali realizácie v dospelosti.
Často premýšľam nad tým , ako sa moje sny menili .Ako dievčatko som snívala o nádhernom veľkom plyšovom slonovi , ktorý bol oveľa väčší než ja. Neskor som túžila po voňavom červenom rúži , ktorý mala mama schovaný v kabelke.
Často som si povedala vetu , ktorú povedal Exupéryho Malý princ : „A nijaký dospelí nikdy nepochopí , že je to také doležité“
Neskor som snívala o dlhých vlasoch a iných malých sníčkoch , nad ktorými sa dnes iba pousmejem. Vtedy to ale boli pre mňa najväčšie a najdoležitejšie sny na svete.
Niektoré sny si prenesieme z detstva až do dospelosti , možno preto ešte stále snívam o dlhých vlasoch. Ale už to nie sú tie najdoležiťejšie sny. Teraz je mojim snom nájsť si prácu , ktorú budem mať rada a ktorá ma bude baviť. Ďalej sú to priatelia. Veľa dobrých priateľov s ktorými sa budeme o našich snoch rozprávať, a možno si ich aj navzájom plniť. Tí nás často možu v našich snoch podporiť , aby nezostali len snami , ale aby sa stali aj skutočnosťou. Túžim tiež potom , že sa všetko na svete dá znova do poriadku. Aby sme si mi ľudia uvedomili čo je na svete naozaj doležité.
Ale mojím najväčším snom je rodina.
 
   1  |  2    ďalej ďalej
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.