Tento článok bol vytlačený zo stránky https://referaty.centrum.sk

 

Meg Cabotová: Denník Princeznej

Mia je celkom normálne 14 ročné dievča, ktoré má síce kopu mindrákov, lebo má plochú hruď, neposlušné vlasy a je privysoká na svoj vkus, no zato má dobrú kamarátku Lilly, s ktorou sa pozná už od škôlky a spája ich pevné puto priateľstva. Mia žije sama so svojou mamou Helen až do dňa, keď si učiteľ algebry zavolá jej mamu do školy, aby jej oznámil, že Mia nemá o tomto predmete ani šajn, a skončí sa to tým, že učiteľ pozve mamu na rande.

Mia je zúfalá. Už len to jej chýbalo ku šťastiu! A tak vezme do rúk denník a zapisuje si doň svoje pocity a zážitky, s ktorými sa nevie nikomu zveriť. Denník sa stáva jej najvernejším priateľom. Zdôveruje sa mu so svojím obdivom k hviezde školy Joshovi, s nechuťou, ktorú pocituje k jeho priateľke Lane, aj so zdesením, ktoré prežíva, keď sa jedného dňa sčista jasna dozvie, že jej ocko je knieža a ona princezná, následníčka trónu! Zažije dve katastrofické oslavy Dňa vďakyvzdania, dva týždne sa trasie pred skúškou z algebry, zlostí sa na Kennyho, lebo sa nevie stále rozhýbať a pozvať ju na večierok a teší sa na vianočné prázdniny v kráľovstve GENOVIA.

A konečne sa jej podarí získať si srdce Michaela, brata jej najlepšej kamošky. Mia chodí s Michaelom len 1 deň, a už musí odísť na vianočné prázdniny do Genovie, kde ju čaká program plný povinností princeznej. Až napokon nastane ten vytúžený deň a ona letií do rodného New Yorku.

Linky:
- www.princessdiaries.estranky.cz

Koniec vytlačenej stránky z https://referaty.centrum.sk