Tento článok bol vytlačený zo stránky https://referaty.centrum.sk

 

Charakteristika osoby

Hneď na úvod by som chcel povedať, že osoba, ktorú sa pokúsim charakterizovať je môjmu srdcu veľmi blízka. Prichádzam s ňou do kontaktu už od môjho narodenia. Vie mi vždy poradiť aj keď jeho rady sú pre mňa niekedy nezaujímavé. Nechcem s nimi občas súhlasiť, lebo mám aj svoj vlastný názor. Možno ste postrehli, že ide o môjho otca.

Priblížim vám jeho vonkajší vzhľad. Má strednú postavu, ktorá je vyšportovaná, lebo veľa beháva. V tvári sú už vryté aj nejaké vrásky. Kde tu, sa mu mihne aj šedivý vlas. Argumentuje, že to má zo mňa a sestry. Má modré oči a pohľad na neho vzbudzuje dojem drsného človeka. Nie je to však pravda.
V práci a v bežnom živote je k ľuďom otvorený, dokáže človeka vypočuť a má veľký zmysel pre humor. Veď vždy keď som s ním na návšteve, tak priam srší humorom a nevravím, keď si ešte aj trochu vypije. Potom dokáže tvoriť také „hlody“, že to až nie je normálne. Najviac si na ňom cením jeho zmysel pre poriadok a presnosť, ktoré mi niekedy pripadajú byť až prehnané. Jeho posadnutosť prácou v oblasti strojníctva je priam až chorobná. Občas mám pocit, či sa takýmto tempom života dožije vnúčat. Otec je človek veľmi uponáhľaný, ale obdivuhodné je to, že sa vo svojom rýchlom štýle dokáže orientovať. Komunikatívnosťou si získava veľa nových priateľov, s ktorými ľahko nadväzuje kontakty.

Má veľa záujmov a je všestranne nadaný. Od mala vyrastal na Liptove u svojej starej mamy v dedinke Šuňava. Jeho život tam bol úzko spätý s prírodou a dedinským prostredím. Vedel by som si ho predstaviť ako žije na vidieku, obrába tam roľu a chová dobytok. Nerobia mu problém ani murárske práce. Avšak veľká slabina, ktorú som u neho spozoroval je v oblasti počítačov. Väčší „talent“ na takéto veci som ešte nevidel.
V minulosti sa aktívne venoval športu, bol vytrvalcom a ani dnes mu nerobí problém odbehnúť dlhšiu trať. Má neuveriteľnú fyzickú, ale aj psichyckú výdrž. Vlani dokázal odbehnúť maratón a to bez tréningu. Chcel mi asi ukázať, že ešte nepatrí do starého železa. Vtedy som si na ňom všimol jeho cieľavedomosť a veľké odhodlanie pre každú vec na ktorú sa podujme. Jedno sa mi na ňom ale nepáči. Vie strašne podpichovať človeka a má problém prestať s tým. Praktizuje to často na mne a začína mi to poriadne liezť na nervy. Napriek tomu je dobroprajný a srdečný. Vôbec nie je skúpy. Dokáže sa priam rozdať a keď ho niekto požiada o pomoc tak vždy vide v ústrety.

Tak toto je môj otec. Som rád, že ho mám, lebo ma vie povzbudiť. Dúfam, že som vám ho priblížil natoľko, aby ste si jeho povahu a približný vzhľad vedeli predstaviť. V budúcnosti by som sa mu chcel podobať, pretože v ňom vidím svoj vzor.

Koniec vytlačenej stránky z https://referaty.centrum.sk