referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Izabela
Sobota, 9. decembra 2023
Charakteristika osoby
Dátum pridania: 04.04.2006 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: JohnCole
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 392
Referát vhodný pre: Základná škola Počet A4: 1.3
Priemerná známka: 2.89 Rýchle čítanie: 2m 10s
Pomalé čítanie: 3m 15s
 
[uvod]Osoba, ktorú opíšem v nasledujúcich riadkoch nie je môj kamarát, nikdy som sa s ním nestretol a dokonca inak ako cez televíznu obrazovku som ho nevidel. Pritom ho na svete obdivujú milióny ľudí, ktorí chodia na koncerty jeho skupiny, kupujú si jeho albumy alebo ho fotografujú a chodia za ním všade, kam sa pohne.
[jadro1]Reč je o Bonovi Voxovi zo svetoznámej Írskej skupiny U2, ktorá pôsobí na hudobnej scéne už niekoľko desaťročí. Skupina je tvorená ešte ďalšími tromi členmi, s ktorých ani jeden nie je jej členom od samého začiatku. Dodnes sa im podarilo naspievať viac ako dvadsať albumov, s ktorých pesničky dlho obsadzovali popredné miesta v hitparádach. Niektoré s nich zazneli dokonca ako soundtrack vo filmoch. V ich hudbe ako aj vo videoklipoch je cítiť, že nie sú ako Američania, ktorí sa chvália svojím majetkom a pre tento svet ešte nič nespravili.

[jadro2]Nakoľko Bono patrí medzi najznámejších ľudí na tejto planéte, snaží sa využívať svoju popularitu aj v prospech iných, ktorí to najviac potrebujú a nad ktorými iné celebrity len mávnu rukou. Zapája sa do mnohých charitatívnych akcií, organizovaných svetovými inštitúciami, zameraných na pomoc ľuďom napríklad v postihnutých oblastiach, kde vyčínal hurikán, či iný prírodný živel. Naposledy vyzíval fanúšikov na svojom turné aby podporovali jeho projekt, zameraný na pomoc oblastiam postihnutými AIDS v Afrike.

[jadro3]Na vypredaných koncertoch pôsobí veľmi kľudne a niekedy to vyzerá akoby hypnotizoval ľudí svojím hlasom. Dá sa povedať, že mení svoj štýl zo dňa na deň, takže sa nedá presne opísať jeho zovňajšok. V posledných rokoch má dlhšie vlasy, zafarbené na čierno. Takmer vždy nosí imiďžové okluliare, ktoré sú preňho typické a robia ho mladším. Oblieka sa sa ako väčšina celebrít veľmi nápadne a často na seba upozorňuje rôznymi nápismi na tričkách. Je ženatý a má jednu dcéru, s ktorou žije v Dubline. Tvrdí o sebe, že je silný veriaci a verí v Boha, o čom sú aj niektoré jeho pesničky.
[zaver]Mojím veľkým snom je raz sa s ním stretnúť alebo ho len vidieť na jeho koncertoch. Myslím si, že svet by potreboval viac takých ľudí ako je Bono.

PS : nie všetko čo je tu napísané je pravda, nie je to nejak genialne ale na takú 2,3 príp 4 to stačí... zavisí to od toho, či to učitelovi trochu "zahrá na city". Mozte to pouzit ako charakteristiku osoby (moj idol, osoba ktoru obdivujem, atd...)
 
Podobné referáty
Charakteristika osoby 2.7869 329 slov
Charakteristika osoby 2.9389 228 slov
Charakteristika osoby GYM 2.8416 315 slov
Charakteristika osoby SOŠ 2.8384 583 slov
Charakteristika osoby GYM 2.9021 810 slov
CHARAKTERISTIKA OSOBY 2.9476 444 slov
Charakteristika osoby 2.9092 217 slov
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.