Tento článok bol vytlačený zo stránky https://referaty.centrum.sk

 

Karikatúra

Osoba, ktorú som si vybrala pre svoju karikatúru, si vždy z každého uťahuje. Teraz je na čase, aby sme sa aj my trochu zasmiali.

Je to stále usmievajúci sa chalan. Úzku chudú tvár mu zdobia vlčie očká. Veľký, milučko dohora vykrútený nos svedčí o tom, že je veľmi zvedavý. Na hlave má neposlušné havranie vlasy, ktoré si stoja ako sa im páči. Kdekoľvek sa pozriete, samá ruka, samá noha. Občas možno natrafíte na nejaké to brucho alebo hrudník, no aj tak to vyzerá, akoby mu doma dávali slanú vodu chlípať.

Jeho Achillovou pätou je lenivosť. Radšej by sa v izbe zahrabal vecami až po pás, akoby mal upratať. Je to naslovovzatý lajdák. No preto ešte nie je zlý človek. Skôr by som povedala, že je milosrdný samaritán. Ako som už spomínala, z každého si uťahuje. Jeho reči sú horšie ako štipľavé papričky. Vždy si púšťa jazyk na špacír. Je stelesnením úprimnosti. Je však pravdou, že veľá vám toho nepovie. Ak sa však do toho zakusne, nevie kedy prestať.

Jeho tvár je vždy múdro zvraštená, akoby riešil gordický uzol. Snaží sa, aby to vyzeralo, že rozmýšľa! Hoci sa snaží splynúť s davom, vždy trochu vytŕča. Niežeby bol vysoký, ale drieme v ňom duša umelca. Čo sa týka hudby, je to totálny maniak. Ak ho však pochválite, neberie to vážne. On vie, aký je a jeho pravdu mu z hlavy ani klinom nevybijete. Úbožiatko! Je vraj škaredý ako strašiak a chudý, že by ho odfúklo.

Tak toto je on. Skromný dospievajúci chalan s veľkým srdcom, ktorý má vždy pravdu. Jednoducho náš Smejko.

Koniec vytlačenej stránky z https://referaty.centrum.sk