Tento článok bol vytlačený zo stránky https://referaty.centrum.sk

 

Zima

(Umelecký opis)

Zima je milované aj nenávidené ročné obdobie, možno aj pre zimné počasie. Niektoré zimy leje ako z kanvy a počas iných zím zas napadne toľko snehu, že môžeme postaviť more snehuliakov. Mokré zimy sú väčšinou teplejšie ako tie zasnežené.

Pre ľudí čo považujú zimu za ich obľúbené ročné obdobie, zima pretečie ako prúd vody. No aj tí ľudia čo nepovažujú zimu za ich obľúbené ročné obdobie, si určite vyberú aspoň jeden z prekrásnych zimných športov, veď každý z nás chce aby nás pri hraní zimných športov zaplavovali milované vlny šťastia a radosti. Naše smejúce sa slniečko sa na nás usmieva a vidí ako sa zabávajúci ľudia topia v šťastí.

Počas zimy príroda zasnene spí. Medvede usínajú do predlhého zimného spánku, milučké vtáčiky prikrmujeme tak, že im do kŕmidiel sypeme semienka. Počas zimy môžeme sledovať aj zasnežené lúky, pri ktorých sa môžeme nechať zaplavovať príjemnými pocitmi alebo využívať zamrznuté jazerá ako klziská a korčuľovať sa na nich.

No zima nie je iba o príjemných pocitoch pri korčuľovaní sa na zamrznutých jazerách a sledovaní nádherných zasnežených lúk a vtáčikov, ktoré boli hladné ako vlci a teraz môžu jesť chutnú potravu. Zima je aj o nepríjemne zamrznutých sklách automobilov a zákerných lavínach, ktoré dokážu zabíjať ľudí ako civilizačné choroby.

Koniec vytlačenej stránky z https://referaty.centrum.sk