Tento článok bol vytlačený zo stránky https://referaty.centrum.sk

 

Zima

(Citovo zafarbeny opis krajiny)

Zima je ročné obdobie, ktoré k nám prichádza vždy v rovnakom čase, ako švihnutím čarovného prútiku. Vždy je iná, no zároveň v niečom rovnaká. Prichádza po jeseni a je obdobím, kedy príroda ide na zimný odpočinok.

Neklamným signálom, že už je zimné obdobie, je pohľad na kŕdle štebotavých lastovičiek, ktoré sa zhromažďujú pred odletom do slnečných a teplých krajín. Po teplej a vyčerpávajúcej jeseni sa postupne začína ochladzovať. Rána a noci sa oproti jesennému obdobiu citeľne ochladia. No napriek tomu, deň nás vie príjemne prekvapiť.

Obloha býva blankytne modrá a slniečko svieti a hreje ako na objednávku. Prvé ranné hmly sú ako mliečne závoje. Už sa objavujú prvé ranné mrazíky, ktoré štípu na tvári. Čím viac sa čas posúva k marcu, tým viac môžeme očakávať, že nás prekvapí dlhšie svetielko slniečka. Záhradky a polia oddychujú a pripravujú sa na jar, aby mohli dať čo najviac dozretých plodov a bohatej úrody.

Aj zvieratká v prírode sa pripravili na zimné obdobie, a preto si spravili zásoby, aby prežili a na jar mohli vyviesť svoje mláďatá.

Zima je skutočne krásnym ročným obdobím. Napríklad svojou jedinečnou atmosférou priťahuje milovníkov prírody na potulky svojimi chodníčkami. Pre mnohých básnikov sa stala zdrojom neustálej inšpirácie. Možno aj preto v zime sa oslavujú sviatky, ako sú Vianoce, alebo v Amerike sa oslavuje Deň Vďakyvzdania, aby sa ľudia nad sebou zamysleli a dali darček každému.

Zima je pekné ročné obdobie, ale kedy sa skonči ? Aby sa mohla už nastať jar.

Koniec vytlačenej stránky z https://referaty.centrum.sk