Tento článok bol vytlačený zo stránky https://referaty.centrum.sk

 

Šťastie

Podľa mňa je šťastie veľmi zvlaštna a zaujimava vec. Mnohí ľudia ktorých poznám mi povedali , že ich šťastie ešte nezastihlo , no iní povedali, že mali toľko šťastia, že by mohli rozdavať. Šťastie.

Slovo šťastie je pre niekoho iba bezvýznamne slovíčko, no pre mnohých ľudí je to slovo za ktoým sa skrýva radosť, láska či úspechy. Mnohí ľudia si myslia, že ten kto má veľa peňazí má aj veľa šťastia, ale nie je to pravda. Nie nadarmo sa hovorí, že šťastie za peniaze nekúpiš.Šťastie má u každeho človeka inú podobu.Niektorí ľudia maju šťastie každy den a možno si to ani neuvedomuju. Napriklad ked sa im podarí opísať na písomke alebo dostať nezaslúženú jednotku. Myslíte že je to náhoda? Nie.

 Aj za takýmito drobnosťami sa ukrýva šťastie. Pre mňa je šťastie aj to, že mám kamarátov, rodinu či blízkych. Teórii šťastia sa venoval aj grecky filozof Epikuros. Vychádzal s toho , že všetci ľudia môžu byť šťastný len treba šťastie hľadať na spraavnom mieste. Nie vždy plaí veta v ktorej sa hovorí, že každý si je strojcom svojho šťastia sám. K tomu aby sme boli šťastný často potrebujeme aj iných. Šťastie je slovo ktoré môže ukrývať veľa významov. No ako som už spomínal, pre každého má šťastie inú podobu.


Koniec vytlačenej stránky z https://referaty.centrum.sk