Tento článok bol vytlačený zo stránky https://referaty.centrum.sk

 

Šťastie

Podľa mňa je šťastie veľmi vzácna vec. Mnohí ľudia, ktorých poznám mi povedali, že šťastie ich ešte nezastihlo. Ale iní, ktorých poznám mi povedali, že mali toľko šťastia že by ho mohli rozdávať.

O šťastí sa nedá veľa písať, lebo šťastie sa nedá vyjadriť vetou. Pre niekoho je šťastie obyčajná vec, ktorá je v reálnom svete považovaná za samozrejmosť. V súčastnosti sa za šťastných ľudí považujú hlavne takí, ktorí majú veľa peňazí. Možno si myslíte, že sú štastní, ale nie je to pravda. Nie nadarmo sa hovorí, že šťastie za peniaze nekúpiš. Aj takto sa dá povedať, že ľudia s obrovským majetkom nemusia byť šťastní. Šťastie má u každého človeka inú podobu. Pre niekoho je šťastím keď nájde lásku alebo keď sa môže o niekoho starať napríklad o dieťa, zviera a podobne.

Pre slepého by bolo šťastím keby dokázal uvidieť ľudí, zvieratá, trávu, stromy, vtáky alebo slnko na oblohe. To však neplatí pre nás, pre tých ktorí to dokážeme a považujeme to za samozrejmosť. Nás nezaujímajú druhí ľudia ani zvieratá, vtáky alebo slnko. My sa sústredime na iné, lákavejšie ciele.
Každý človek má vlastnú predstavu o šťastí a ja ju nemienim ovplyvňovať. Jednoducho povedané šťastie má inú podobu u každého z nás.

Koniec vytlačenej stránky z https://referaty.centrum.sk