Tento článok bol vytlačený zo stránky https://referaty.centrum.sk

 

Trest smrti

Je veľa smerov s ktorých sa môžeme na túto skutočnosť pozerať. Veľa ľudí zostane v rozpakoch keď dostanú otázku „čo si myslíte o treste smrti?“. Áno je naozaj ťažké na túto otázku odpovedať. Preto si problém rozoberme od začiatku.

Prečo bol zavedený trest smrti? Už si síce nepamätám ktorá krajina si tento spôsob zadosťučinenia vymyslela, ale určite to považovala za nutné. „nutné?“ Toto je naozaj otázne. Kto vie koľko krát bol zneužitý a koľko krát naozaj plnil spravodlivosť. To sa už teraz nedozvieme, ale malo by nám to byť ponaučením a hlavne výstrahou pre spravodlivých ľudí, naozaj spravodlivých. Pretože na tom to celé stojí ale aj padá.

Na „spravodlivosti“. Pretože tento mocný nastoj nie je možné používať iba na zabíjanie sériových vrahov, ale je možné ho použiť aj na veci ktoré so spravodlivosťou majú len veľmi málo spoločného. Teraz sa určite niektorý čo toto budete čítať pohoršovať nad tým že kritizujem a obviňujem vládu, súd alebo spoločnosť. Keď si vyložíme karty na stôl, zistíme že nie každá karta sa nám páči. Niektoré sú akoby pokropené krvou nevinných ľudí. A na tých chcem hlavne poukázať. Na všetku tú nespravodlivosť a občas aj zúfalstvo.

Samozrejme, nič nie je čierne alebo biele. Je naozaj aj veľké možno aj prevahovo prípadov kde bol nástroj pre smrť využitý pre bezpečné mestá, ulice prípadne parky. Áno je to aj určité varovanie pre všetkých ktorý páchajú hrozné trestné činy. Tu sa naskytá otázka:

„Čo je horšie? Vezenie alebo smrť?“ Na túto otázku hľadalo už veľa ľudí odpoveď, ale bez úspechu. Je to tým že nikto nevie čo bude po smrti, „bude to peklo alebo vykúpenie? Či už v podobe raju alebo v podobe toho že po smrti nebude nič“ A tak sa teda pýtam: čo je lepšie? Vybrať si smrť alebo doživotné trápenie sa vo vezení? Pre mňa ako veriaceho človeka by to bolo vážne ťažké rozhodovanie. Pretože ak by som naozaj spáchal niečo ohavné, tak by som si vlastne musel vybrať medzi peklom, očistcom alebo doživotné sa kajanie z hriechu čo som spáchal.

Naozaj nezávidím nikomu takéto rozhodovanie. Na druhej strane je však pravda že akcia nepredchádza reakcií. Je naozaj ťažké písať o takejto téme, ale ako všetko ostatné aj toto je súčasťou života ktorý žijeme, či už je to život spravodlivý alebo nie.

Ako povedal jeden známy fyzik „a predsa sa točí“

Koniec vytlačenej stránky z https://referaty.centrum.sk